Лікар-дієтолог Марина Макіша розповіла, чому з віком змінюються смакові уподобання, передає «Громада» з посиланням «U-News».
За словами лікаря, люди старше 45–50 років часто перемикаються з червоного м'яса на рибу та птицю. Фахівець пояснила це тим, що щільніше та зріле м'ясо гірше перетравлюється через зниження активності ферментів. І після таких продуктів залишається відчуття тяжкості.
Макіша додала, що відчуття від їжі формуються шляхом двох компонентів – смакових сосочків та нюхових рецепторів у носі. Попри вік, шкідливі продукти фізіологічно здаються людині смачнішою.
«Наш мозок однозначно реагує набагато сильніше на ті продукти, в яких містяться швидкі вуглеводи, насамперед цукор. Вони викликають сильний викид дофаміну. Також мозку подобається жирна їжа, вона викликає викид серотоніну», - заявила лікарка.
Найбільш шкідливим і улюбленим у багатьох людей продуктом є чіпси, а вони містять сіль, жир і картопляний крохмаль. По суті це і є швидкі вуглеводи. Це стосується і шоколаду, який є сумішшю жиру і цукру. Лікар додала, що діти дуже погано реагують на гіркоту, але з віком різкі та специфічні смаки сприймаються набагато краще. Це пояснює той факт, що діти віддають перевагу молочному шоколаду, а дорослі – гіркому.