USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

П'ятниця, 25 листопада 2022 20:29

Чому не можна залишати зарядку без телефону в розетці

Тишківка. 25 листопада. "Громада". У побуті ми часто забуваємо про те, щоб діставати зарядку для телефону з розетки після того, як повністю зарядимо та відключимо гаджет. Та й взагалі, тримати зарядку в розетці досить зручно — нам не потрібно її постійно шукати, досить просто під'єднати смартфон. До того ж часом розетки знаходяться десь у важкодоступному місці, наприклад, під столом. Залазити під стіл, щоб спочатку вставити зарядку, а потім її витягнути, здається трудомістким та виснажливим процесом. Через це практика залишення зарядних пристроїв у розетках є такою повсюдною. Однак в інтернеті можна знайти безліч страшливих історій про те, до чого може привести подібна лінь. Ми постараємося розібратися, чи справді залишена зарядка в розетці така небезпечна.

Інформує "Громада", посилаючись на internetua

Зарядка зламається

Існує думка, що термін експлуатації зарядного пристрою значно скорочується, якщо він постійно підключений до розетки. Дійсно, коли зарядний пристрій під'єднано до розетки (але при цьому не заряджає смартфон), він все одно активний, нехай ця активність і не така висока. Подібна експлуатація 24 години на добу сім днів на тиждень може дещо знизити термін життя розетки. Хоча, звичайно, варто розуміти, що це не означає, що зарядний пристрій (оригінальний) вийде з ладу через місяць чи пів року.

Чи платимо більше за електрику?
І так і ні. Звичайно, зарядний пристрій, підключений до розетки, споживатиме електрику. Однак якщо переводити ці обсяги в грошовий еквівалент, то переплата виявиться несуттєвою, і ви навіть не помітите її у квитанціях наприкінці місяця. Тому в цьому плані через зарядку в розетці переживати не варто.

Захищаємо дітей та свійських тварин
Зарядний пристрій, що залишився в розетці, особливо якщо його провід звисає до підлоги може стати об’єктом пекучого інтересу дітей і домашніх тварин. І ті й інші цілком здатні одразу потягнути його до рота і почати гризти. Як можна здогадатися, нічого хорошого з цього не вийде, тож, якщо вдома є домашні тварини, особливо собаки, або діти, то без нагляду зарядні пристрої залишати в розетці не варто.

Чи небезпечно?
Звичайно, головне питання, яке хвилює багатьох, чи не може залишена в розетці зарядка призвести до замикання або самозаймання. Тут також не все однозначно. Так, на зарядку може негативно вплинути стрибок напруги в мережі, що призведе до її ламання або інших надзвичайних ситуацій, які ми не можемо передбачити. Однак для оригінальних зарядних пристроїв такі ситуації не страшні. Заводські зарядки мають власні системи захисту від стрибків напруги та іншого. Однак якщо йдеться про неякісну підробку або деформовану і зламану зарядку, то тут теоретична небезпека присутня. Важливо відзначити, що до проблем може призвести не тільки неякісна зарядка, а й дешева або розламана розетка. І вона часом, куди небезпечніша. Якщо корпус вашої розетки деформований, ви чуєте дивні звуки, запахи й особливо помічаєте іскри, то негайно змініть її. До розеток, як і зарядок, варто ставитись уважно і вибирати тільки якісні варіанти. Розетки німецької компанії JUNG гарантують вам безпечну та надійну експлуатацію на довгі роки.

Переглянуто 378 разiв
Категорія: Lite
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол