USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Вівторок, 04 жовтня 2022 17:51

Зеленський і Нобелівська премія миру. Які шанси?

Тишківка. 4 жовтня. «Громада». 3 жовтня стартував тиждень оголошення лауреатів Нобелівської премії. Букмекери прогнозують, що серед номінантів основної нагороди - Нобелівської премії миру - може бути президент України Володимир Зеленський. Чи можлива його перемога?

Про це інформує «Ukrayina.pl», передає «Громада».
Відомо, що ім'я лауреата Нобелівської премії миру стане відоме у п’ятницю, 7 жовтня, в Осло. Нобелівська премія миру цього року може засудити війну росії проти України, відзначивши противників російського диктатора путіна, волонтерів, які допомагали мирним жителям, або президента України Володимира Зеленського.

"Так, це може бути нагорода для українських діячів", — цитує директора Інституту дослідження проблем миру в Осло Хенріка Урдала Reuters.

Чеський богослов Томаш Галік і колишній дипломат Міхаель Жантовський ще наприкінці березня запропонували цього року присудити Нобелівську премію миру президенту України Володимиру Зеленському.

У листі, надісланому голові Комітету Нобелівської премії миру Беріт Райс-Андерсен, йдеться про те що, очолюючи український народ у протистоянні російській агресії, Зеленський захищає мир для всієї Європи. Автори петиції також стверджують, що російське вторгнення в Україну є не просто локальним конфліктом, а символом боротьби за загальнолюдські цінності.

"Премія Зеленському може стати найвагомішою за історію нагороди"
За словами старшого наукового співробітника Американського інституту підприємництва Майкла Рубіна, за останній рік президент України Володимир Зеленський зробив більше, ніж будь-який інший нинішній посадовець, щоб продемонструвати марність агресії та захистити порядок після Другої світової війни.

"Згуртувавши українців і різко засудивши путіна, він зробив для миру більше, ніж більшість лауреатів Нобелівської премії миру за свою кар’єру", — заявив він.


Він додав, що може здатися дивним присуджувати нагороду миру тому, хто командує військами.

"Однак Зеленський не прагнув бою, а лише зустрів виклик, — каже Майкл Рубін. — Тому якщо Нобелівський комітет набереться сміливості присудити премію 2022 року Зеленському, то вона може стати найвагомішою за 121-річну історію нагороди".

"Перемога Зеленського малоймовірна", — Ден Сміт.

Депутати Європейського парламенту закликали, щоб цього року комітет Нобелівської премії миру відзначив Володимира Зеленського та народ України за їхній опір російському вторгненню.

"І хоча це бажання зрозуміле, перемога Зеленського малоймовірна. Адже Нобелівський комітет вшановує діячів, які припиняли конфлікти, а не лідерів часів війни", — сказав директор Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру Ден Сміт.

На його думку, більш імовірними кандидатами на премію миру будуть групи чи окремі особи, які борються зі зміною клімату, або Міжнародне агентство з атомної енергії.
Водночас шведський професор Пітер Валленстін заявляв AFP, що, швидше за все, премію отримає одна з установ, яка фіксує інформацію про воєнні злочини.
Нобелівська премія миру: як поляку Леху Валенсі її вдалося завоювати?
5 жовтня 1983 року Нобелівський комітет нагородив Леха Валенсу Нобелівською премією миру за його діяльність задля свободи та демократії в Польщі. В обґрунтуванні рішення заявили, що його "зусилля, спрямовані на забезпечення працівникам права на створення власних організацій, є важливим внеском у загальні права людини".

"Найпростіше було би сказати, що я недостойний цієї виняткової відзнаки. Однак, коли я пригадую моменти, коли новини про нагороду розходилися по всій країні, у ці моменти зворушення та загальної радості людей, які відчувають, що причетні до цієї нагороди морально й духовно, я повинен сказати, що сприймаю цю нагороду як вираз визнання того, що рух, якому я віддав усі сили, добре служив усій громаді", — наголошував тоді Валенса.

 

Переглянуто 284 разiв
Категорія: Політика
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол