USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Неділя, 27 лютого 2022 10:16

ЄС та G7 не схвалили повне відключення Росії від SWIFT, попри очікування

Тишківка. 27 лютого. «Громада». Світові лідери не змогли домовитися про відключення Росії від системи банківських платежів SWIFT у рамках третього пакета санкцій проти Росії через її вторгнення до України.

Очікування та переможні заяви посадовців з цього приводу виявилися хибними, пояснює стаття "ЄвроПравди" "Операція "ізоляція", передає «Громада».

Очікувалося, що цей елемент буде схвалений лідерами США та ключових держав Європи, однак уночі з’ясувалося, що ключовий елемент цього пакета санкцій послабили задля досягнення компромісу.
У спільному рішенні держав Євросоюзу та G7 йдеться про те, що лише "окремі російські банки будуть видалені з системи SWIFT".

"Це забезпечить, що ці банки будуть від’єднані від міжнародної фінансової системи, і це зашкодить їхній здатності діяти глобально", - йдеться в узгодженій заяві лідерів.

Стаття пояснює, що цей захід не є аналогом "відключення Росії", якого очікували від Заходу.
Йдеться про додаткові санкції проти невеликого переліку російських банків, що може підірвати їхню стабільність, але на експортний потенціал Росії ніяк не вплине. "Наприклад, "Газпрому" буде достатньо відкрити рахунок у будь-якому банку, що не є у "розстрільному списку" - і продовжувати приймати платежі на його рахунки", - пояснює публікація.
У історії був один випадок відключення держави від SWIFT: у 2012 з системи викреслили усі банки Ірану, вимагаючи від цієї країни припинити її ядерну програму. Це обвалило експорт нафти удвічі; він відновився лише у 2016 році, після того як Тегеран пішов на поступки щодо ядерної програми і з нього зняли SWIFT-санкції.
З 2014 року звучать заклики викреслити зі SWIFT Росію, але предметний діалог з цього приводу розпочався лише після вторгнення РФ до України у лютому 2022 року.
Список банків, які мають покарати, ще не оприлюднений.
Уряд Німеччини у окремому повідомленні пояснив, що до нього увійдуть "(усі) російські банки, на які вже накладені санкції, а також за потреби інші російські банки". Це формулювання дає шанс на розширення списку підсанкційних банків і у майбутньому теоретично може охопити усю банківську систему РФ, але наразі цієї готовності немає.
Утім, публікація підкреслює, що інші елементи санкційного пакета будуть дуже болючими для Росії.

ДОВІДКОВО:

Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій, СВІФТ (англ. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications, SWIFT, або S.W.I.F.T.) — міжнародна міжбанківська система передавання інформації та здійснення платежів. Її послугами користуються близько 11 тис. банків і фінансових установ у понад 200 країнах.
Оригінальний задум створення SWIFT полягав у тому, щоб створити для банків спосіб швидше та безпечніше спілкуватися між собою щодо обробки міжнародних платежів. Фактично SWIFT — це месенджер між банками, система передає повідомлення, котрі містять інструкції щодо платежу, від банку-емітента (платника) до банку-ремітента (бенефіціара/одержувача). Банки в мережі переміщують кошти з одного рахунку на інший на основі базової мережі рахунків Nostro та Vostro.

Спочатку SWIFT створювався для полегшення обміну повідомленнями про казначейські та кореспондентські операції. Проте функціональність дизайну формату повідомлень дозволила використовувати SWIFT, щоб надавати послуги для банків, клірингових систем, грошових і безпекових брокерів, корпорацій, небанківських фінансових установ, учасників казначейського ринку, компаній з управління активами, депозитаріїв, іноземної валюти тощо.

Усі члени SWIFT поділяються на класи, залежно від частки власності. Вони сплачують одноразовий внесок плюс річні збори, які залежать від класу. Крім того, система заробляє гроші, стягуючи з користувачів платню за тип і довжину повідомлення та додаткові послуги, як-от бізнес-аналітика, професійні додатки, глобальні інновації в платежах та відповідність вимогам.

 

 

Переглянуто 258 разiв
Категорія: Політика
Оцініть матеріал
(1 Голос)

Суші Джан в Кропивницькому