Про це пише Politico, передає «Громада».
«Україні вдалося запобігти більшості російських атак, але ми можемо очікувати збільшення кількості російських ракетних ударів по критично важливій українській інфраструктурі найближчими тижнями. Нам потрібно надати всі засоби, які потрібні українцям для захисту від цих ракетних атак з боку росії», – заявив в інтерв'ю колишній глава НАТО Андерс Фог Расмуссен.
У новий пакет військової допомоги адміністрації Байдена на суму $625 млн не було включено нові засоби протиповітряної оборони.
До листопада Київ має отримати дві національні удосконалені зенітно-ракетні системи виробництва Raytheon, заявили представники міністерства оборони. Ці системи можуть збивати безпілотники, ракети та гелікоптери – це саме те, що шукає Україна.
Проте є побоювання, що ці системи, а також ще шість, які мають бути замовлені та поставлені у майбутньому, не прибудуть досить швидко, щоб забезпечити Україні необхідне повітряне прикриття.
Перші два NASAMS цієї осені «недостатні для протиповітряної оборони», сказав один український радник, який попросив не називати його ім'я.
«Ми не говоримо тут про «Стінгери». Ми говоримо про щось, що має середній та вищий діапазони», – зазначив він.
Ймовірно, на постачання ППО потрібно більше часу. Західні країни не хочуть відмовлятися від своїх засобів протиракетної оборони. Крім того, на укладання контрактів, виробництво та навчання бригад тому, як їх експлуатувати, витрачаються роки.
Відповідаючи на питання щодо запитів українців на зиму, високопосадовець Міністерства оборони зазначив, що США надали Україні радари ППО разом із двома NASAMS.
США також надали допомогу у перекиданні словацької системи ППО С-300 у квітні, після чого США, Німеччина та Нідерланди розгорнули у Словаччині свої власні батареї Patriot для підтримки протиповітряної оборони країни.
Якщо путін відновить ракетні удари по критично важливій інфраструктурі, небезпека для цивільного населення буде вищою, ніж будь-коли, сказав представник Міноборони, оскільки «російські запаси високоточних боєприпасів виснажуються, тому атаки стають ще більш невибірковими».