Про прихід на посаду заступника голови сільської ради
«Тільки заступивши на посаду, я впровадив нараду на якій власне мали бути присутні всі начальники відділів. На цих консиліумах ми планували роботу на кожен день, а то й на місяць. Власне тому, я контролював, а також допомагав всім працівникам.
До цього (посади заступника голови сільради – ред.) я пропрацював 15 років на благо Добровеличківського РЕМ та «Кіровоградобленерго». Я всю дорогу не відсиджувався на тій посаді, а намагався робити результат. Про мою позицію знають колеги з попередньої роботи. Я займався розвитком мереж і кожного дня прямуючи до Добровеличківки (саме там він працював – ред.), звертав увагу на ситуацію, яка склалася у нас у селі. На той же благоустрій, на ті самі дороги. І так далі.
Мені боляче бачити, що інші громади розвиваються, отримують фінансування на розвиток, а ми з певних причин втрачали свої можливості. І саме тому мені захотілося робити більше для своєї громади. Тому, я вирішив балотуватися на посаду голови громади. Під час передвиборчої кампанії, я обіцяв лише те, що реально можу виконати. Я завжди відповідаю за свої слова, адже через певний час люди запитають мене про результати діяльності й мені потрібно буде відповідати».
Про роботу КП «Благоустрій» та встановлення Алеї Слави
«Що стосується роботи нашого КП «Благоустрій», то ми із Олександром Болдецьким (директор КП «Благоустрій» - ред.) та керівниками відділів працювали над спорудженням Алеї Слави, що знаходиться в нашому центральному парку.
Працівники сільської ради зібрали власні кошти для фінансування проєкту, який був присвячений нашим героям. Кожен із нас зробив свій внесок для того, щоб віддати шану нашим загиблим воїнам. На зібрані гроші були закуплені банери, виготовлені меморіальні дошки, встановлені лавки вздовж алеї та посаджені деревцята. Крім того, ми також брали участь у монтажних роботах: самостійно варили та фарбували каркаси, бетонували. Наші спільні зусилля допомогли втілити в життя цей важливий для громади проєкт, а також вшанувати пам’ять тих, хто поліг за нас в боях».
Про проблему із постачанням води в ТГ
«Станом на сьогодні проблема із водою є актуальною. До приходу Завалка Івана Вікторовича на свою посаду, я займався запуском свердловини, яка була пробурена у 2017 році. Знаходиться вона неподалік ТОВ «СВК Україна». До цього року нею ніхто не займався. Та й наші роботи були призупинені через відсутність документів на право власності. Наразі, вона не належить нікому, але ми плануємо взяти її на свій баланс і зараз збираємо необхідні документи для її запуску. Сподіваюся, що саме її запуск розв'яже проблеми із водою в громаді».
Про комунікацію з бізнесом та допомогу аграріїв нашій громаді
«Ми всі є частиною нашої громади — місцеві депутати, аграрії, мешканці. Кожен із нас хоче бачити нашу спільноту успішною та прогресивною. Депутати, аграрії та бізнесмени докладають великі зусилля, щоб зробити нашу громаду кращою. Звісно, є ті, хто ще з самого початку заявив: «Якщо взявся керувати, то керуй сам». І знаєте, ми їх пам'ятаємо. Дякую за мотивацію.
Втім, є й підприємці, які завжди нам допомагають. Не хочу називати прізвища кожного. Благо, у нас їх багато. Ці люди ніколи не стоять осторонь питань та проблем, які з’являються в громаді. Їх всебічна підтримка та допомога дозволяє нам з упевненістю дивитись у майбутнє та мати впевненість в неодмінному досягненні всіх запланованих справ та ідей, які сприятимуть розвитку Тишківської громади».
Про плани щодо розширення зелених зон та інфраструктур в нашій громаді
«Зараз у нас є багато планів щодо розвитку зелених зон, а також частково готових проєктів, але деякі з них поки не на часі. Через війну ми не можемо реалізувати частину наших задумів. Ще одна причина – наше комунальне підприємство, яке було створено в січні 2024 року, почало працювати лише з квітня. Через це, поки що ми не маємо достатніх ресурсів, навіть техніки, щоб активно розвиватися. Наразі планується хоча б частково придбати необхідну техніку.
Також біля опорного закладу «Тишківський ліцей» планується масштабне будівництво, що включає створення сучасної їдальні, укриття та приміщення, буде просторий спортивний зал. Він буде відповідати всім необхідним вимогам, для проведення різноманітних спортивних занять: включаючи баскетбол та футзал. Проєкт перебуває на завершальній стадії розробки й, за нашими оцінками, його остаточне затвердження очікується до кінця серпня цього року.
Тому, на 2024-2025 рік ми маємо конкретні завдання щодо розширення зелених зон та інфраструктур і впевнено крокуємо до Перемоги!»
Про стратегію розвитку нашої громади
«Зараз, на жаль, ми маємо визнати, що у нашій громаді на цей час відсутній план стратегічного розвитку. Це важливий і водночас складний документ, який потребує глибокого аналізу, залучення різних експертів, а найголовніше - активної участі усіх зацікавлених сторін. Проте, ми, як команда, абсолютно усвідомлюємо вагомість цього питання для майбутнього ТГ. Ми докладемо всіх зусиль, аби в найкоротші терміни розробити цей план. Наша мета — створити чітку, послідовну й реалістичну стратегію розвитку, яка врахує всі потреби й можливості нашої громади. Ми готові працювати над цим завданням, залучаючи найкращі практики й досвід, щоб забезпечити сталий розвиток на довгострокову перспективу».
Про поїздку на Конгрес в Кропивницький та міжособистісний конфлікт
«Щодо цієї ситуації, то мені зателефонували з районної військової адміністрації з приводу того, що у Кропивницькому має відбутися захід (Конгрес Місцевих та регіональних влад при Президентові України – ред.), на якому я повинен бути присутнім. Точний час та дату мені повідомили пізніше. Я з радістю погодився на цю пропозицію та охоче відвідав захід.
Щодо причин чому не запросили Івана Вікторовича я не маю інформації й не можу це прокоментувати. Ми їхали до Кропивницького одним транспортом, а на конгресі зустрілися в черзі. Я показав свої документи та перепустку, мене пропустили, але Івана Вікторовича не було в списках відвідувачів.
Після повернення до села, він подав письмову заяву з вимогою пояснити, чому я нібито самовільно поїхав на цей захід і взяв участь у фотосесії. Я відповів йому в письмовому вигляді, пояснивши, що без запрошення такі заходи не відвідують, а в мене воно було».
Про відносини із головою сільської ради Іваном Завалком та звання «лишній заступник»
«Так, я прочитав коментарі (в соціальній мережі Facebook - ред.) Івана Вікторовича, де він назвав мене «лишнім» заступником, але це його особиста думка. Я вважаю, що за цей час мені вдалося продемонструвати свою роботу. Все, що було заплановано - ми зробили. Але попереду у нас ще багато планів для розвитку громади, і ми не збираємося зупинятися на досягнутому. Сподіваюся, люди оцінять мої зусилля.
Після приходу Івана Вікторовича на посаду голови сільської ради робота не була налагоджена: працівники не мали чіткого уявлення про свої обов'язки, плани та завдання, які стоять перед ними. За місяць на посаді Іван Вікторович не скликав жодної наради й усі наші проєкти стали на «паузу». Втім, у мене є передчуття, що скоро все знову відновиться».
P.S. 22 серпня Третій апеляційний адміністративний суд міста Дніпро скасував рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24 травня 2024 року й ухвалив нове рішення, в якому відмовив у позивних вимогах Завалку Івану Вікторовичу. Тож, апеляційна скарга повністю задоволена. Постанова вступає в дію з моменту його оголошення.