Інформує "Громада", посилаючись на NV
Спікер українського зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко назвав заяви представників грузинської влади «недружніми».
Майже дослівно повторюючи тези російської пропаганди, представники грузинської влади звинуватили Україну в підготовці державного перевороту в Грузії, втягуванні її у війну з Росією, спрямуванні сил для розпалювання громадянської війни. Ми категорично відкидаємо подібні інсинуації, які не мають нічого спільного з реальністю. Не там шукає ворога, грузинська влада», — зазначив він у своєму Facebook.
Ніколенко висловив переконання, що заяви грузинських політиків не зможуть похитнути міцних відносин дружби українського та грузинського народів.
Ми високо цінуємо підтримку грузинів, коли українці борються за свою незалежність. Зі свого боку, Україна була і залишатиметься другом грузинського народу, якому бажаємо не зупинятися в розвитку європейського майбутнього», — резюмував він.
Десятки тисяч громадян Грузії з 7 березня кілька днів протестували через те, що парламент країни підтримав у першому читанні законопроєкт про іноагентів, який фактично є аналогом закону, раніше ухваленого у РФ. Силовики застосовували сльозогінний газ і водомети проти учасників мітингів, понад сто людей було затримано. Пізніше МВС Грузії повідомило про звільнення всіх протестувальників, затриманих в адміністративному порядку 7−8 березня. Одна людина залишалася під вартою за статтею Кримінального кодексу. 9 березня опозиційні політики під час протесту у Тбілісі закликали до відставки уряду та дострокових виборів. Наступного дня парламент Грузії проголосував проти законопроєкту про іноагентів у другому читанні. Президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників протестів, зазначивши, що немає такого українця, який не хотів би Грузії успіху, а також демократичного та європейського майбутнього. Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що повернення суверенних територій Молдови та Грузії є необхідною основою гарантій сталого миру. 12 березня Гарібашвілі сказав, що вважає заклики українських політиків до змін у його країні втручанням у справи держави.