USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Четвер, 04 листопада 2021 19:11

У ВРУ назвали ділянки, яких не стосуватиметься мінімальне податкове зобов'язання на землю

Тишківка. 4 листопада. «Громада». Мінімальне податкове зобов'язання на земельну ділянку, яке планують запровадити законопроєктом №5600, не визначатиметься для земельних ділянок, які знаходяться в межах населених пунктів, а також для земельних ділянок у користуванні дачних та садових кооперативів. Про це повідомив нардеп від «Слуги народу», голова підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК Олексій Устенко, передає «Громада».

«Мінімальне податкове зобов'язання – це мінімум, який сукупно має бути сплачено з гектара. Згідно з формулою розрахунку у законопроєкті, на перехідний період у два роки він відповідатиме 4% нормативної грошової оцінки земділянки, після цього періоду — 5%. Тобто за підсумками року землекористувач дивитиметься на загальну суму податків з ділянки, і якщо заплачено менше, ніж мінімальне податкове зобов'язання, то різниця має доплатитися до бюджету», — пояснив нардеп.

За його словами, для всіх сільгоспземель, що перебувають у межах населених пунктів, не буде розраховуватись мінімальне податкове зобов'язання та не здійснюватимуться доплати.

«Це ті самі городи та присадибні ділянки. Також ця норма не торкнеться ділянок у дачних та садових кооперативах. Тобто зі звичайних городів нічого доплачувати не треба», — сказав Устенко.

Він додав, що ця норма не вплине на тих аграріїв, які обробляють землю, продають урожай та офіційно сплачують усі податки.

«Це торкнеться тієї землі, яка обробляється незаконно — із неї продається врожай, але вважається вона необроблюваною, чи оброблюваною для потреб. Ми хочемо вивести таку землю з податкової тіні — -а оцінками Мінагрополітики, це понад 8 млн га сільгоспземлі та мільярди гривень недоотриманих доходів до бюджету», — уточнив нардеп.

Нагадаємо, Верховна Рада планує розглянути законопроєкт №5600 у другому читанні цього пленарного тижня. У першому читанні законопроєкт ухвалили 1 липня 2021 року.
Довідково:
Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень
Статус: Проект
Дата реєстрації: 2 червня 2021
Дата введення в дію:
Авторство: Шмигаль Денис Анатолійович
Детальніше про проект закону № 5600
Згідно із законопроектом, мінімальне податкове зобов'язання обчислюється за формулою: МПЗ = НГО × S × К × М / 12.
НГО — нормативна грошова оцінка 1 га земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації.
S — площа земельної ділянки.
М — кількість календарних місяців, протягом яких земділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.
К — коефіцієнт, який становить 0,05.
Зазначається, що для фізосіб — підприємців — платників єдиного податку IV групи при обчисленні мінімального податкового зобов'язання щодо земельних ділянок, що належать до сільськогосподарських угідь, застосовується коефіцієнт К у половинному розмірі.
Мінімальне податкове зобов'язання визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою, який припадає на календарний рік, що передує податковому (звітному) року.
При цьому передбачається, що мінімальне податкове зобов'язання не визначається для земділянок, які використовуються дачними і садівничими кооперативами, для земель запасу, незатребуваних паїв, розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування, земельних ділянок зон відчуження та безумовного відселення.
У разі передачі в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування земділянок мінімальне зобов'язання визначається для орендарів або користувачів.
Крім того, пропонується скасувати пільги з плати за земельні ділянки, надані установам науки, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів (у разі нецільового використання).
Передбачається також скасування мораторію на індексацію нормативної грошової оцінки для всіх земель (крім сільськогосподарських угідь), яка використовується для цілей оподаткування платою за землю (земель водного фонду, земель населених пунктів, інших земель несільськогосподарського призначення).

 

Переглянуто 782 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол