USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Четвер, 03 червня 2021 13:48

У Мін'юсті розповіли, хто та як зможе купувати землю в Україні

Тишківка. 3 червня. "Громада". Переважне право на придбання надаватиметься тим, хто орендує землю з 2010 року. Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції, інформує "Громада". 

Відзначимо, з 1 липня цього року набере чинності Закон, який має на меті запустити обіг землі сільськогосподарського призначення в Україні. Проте з цього дня придбати ділянку зможе ще не кожен охочий.   Мін'юст у Facebook пояснив, що придбати ділянку зможуть лише українці як фізособи, і лише до 100 га в одні руки. Переважне право на придбання надаватиметься тим, хто орендує землю з 2010 року. При цьому ціна на земельні ділянки до 2030 року не може бути нижчою нормативної грошової оцінки. А вже починаючи із січня 2024 року купувати землю зможуть і компанії, але не більше ніж 10 000 га.
Банк може отримати землю у власність лише як заставне майно і повинен продати за 2 роки.
Які особливості купівлі-продажу сільськогосподарської землі?
1. Перевірка покупця нотаріусом

Покупця будуть перевіряти на предмет можливості придбання ним землі в певних розмірах. Перевірка проводиться з використанням відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Якщо за результатами перевірки буде виявлено невідповідність таким вимогам - нотаріус відмовлятиме у посвідченні угоди. А ще набувача або власника земельної ділянки перевірятимуть за суб'єктними ознаками, оскільки
визначається перелік осіб, яким за будь-яких умов забороняється набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.
2. Безготівковість
Розрахунки, пов'язані зі сплатою ціни сільськогосподарських земельних ділянок за цивільноправовими угодами, провадяться у безготівковій формі. Для цього покупцеві потрібно відкрити рахунок у банківській установі.
3. Звідки гроші?
Джерела походження коштів для купівлі земельної ділянки повинні бути документально підтверджені.
При відкритті ринку землі буде заборонено:
- продаж землі іноземцям до рішення референдуму;
- продавати державні та комунальні землі;
- продавати землю, що розташована ближче ніж 50 км до держкордону;
- продавати землю громадянам РФ і представникам суб'єктів тероризму;
- продавати землю компаніям-офшорам.
Захистити своє майно від рейдерів допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Переглянуто 777 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол