USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 02 червня 2021 09:04

Ринок землі: експерти порадили, коли потрібно продавати землю

Тишківка. 2 червня. «Громада». Експерти радять українцям не поспішати з продажем ділянок — в умовах вільного ринку ціни підвищуються поступово. Повідомляє «Громада» з посиланням на «Сьогодні».

Нагадаємо, в Україні з 1 липня планують відкрити ринок землі — парламент напередодні прийняв один з останніх законопроєктів, необхідних для фіналу земельної реформи. Як зазначається, наразі вартість одного гектара землі в Україні оцінюють в 30 тис. грн.

«Але ціни можуть помітно зрости після відкриття ринку — поступово до €10-15 тис. за гектар, як у наших найближчих сусідів», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з кожним роком, як видно на прикладі європейських країн, земельні ділянки ростуть в ціні. У Німеччині подекуди гектар коштує €50-60 тис. — такі ціни склалися за роки ринкових відносин. Тому фахівці не радять українцям позбуватися від ділянок (через договори оренди або інші схеми) до липня, а також просять не поспішати з продажем і після відкриття ринку землі.

«Основний процес, який буде у 2021 році, — це легалізація відносин, які формувалися десятки років мораторію. Якщо землю взяли в оренду на 50 років, то це припинення договору оренди та укладення договору купівлі-продажу, де вказують вартість не менше нормативно-грошової оцінки землі», — розповів міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Переглянуто 783 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол