- Громада
- Агроновини
- Ціна вдвічі менша за торішню. Аграрії Кіровоградщини не продають зібраний врожай
Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Кропивницький
Про це розповів агроном аграрного господарства Денис Філіпенко. За словами агронома, зберігають цьогорічний врожай у зерносховищі площею 400 квадратних метрів. Рукавами для зберігання зерна не користуються. Вважають, краще зберігати у складі, або ангарі, бо можна провітрювати приміщення, де зігріється зерно.
В рукаві, на мою думку, там аеробні умови зберігання. Тобто там немає доступу повітря, там у будь-якому випадку заведуться якісь бактерії й зерно зіпсується".
Враховуючи нинішню ситуацію з реалізацією зерна, радить аграріям будувати зерносховища.
Рукава, це як запасний варіант для тих, у кого немає ангарів. Ангар, щоб побудувати, десь порядку 10 мільйонів гривень коштує. Але він буде назавжди".
Інше господарство в Кіровоградській області зерновими руками користується другий рік. Їх отримали безплатно від Всеукраїнської аграрної ради. Нині завантажують кукурудзою шостий зерновий рукав. Один розрахований на зберігання 200 тонн, розповіла працівниця Світлана Карман.
Погодні умови взимку — зберігається чудово. Минулого року рік лежали. Якщо зерно сухе, воно чудово зберігається".
Зерносховища та зернові рукави на Кіровоградщині розраховані на зберігання чотирьох мільйонів тонн збіжжя, каже керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.
Враховуючи щорічне виробництво зерна, у нас є потреба у додатковому обладнанні для зберігання зерна. Починаючи з минулого року, у нас в області є така практика використовувати активно зернові рукави та модульні зерносховища".
За її словами, користуючись програмою підтримки від Всесвітньої продовольчої організації, аграрії області отримали безплатно 3500 зернорукавів для зберігання зерна і техніку. Цього обсягу зернорукавів вистачило на зберігання додатково майже 500 тисяч тонн збіжжя. Говорить, врожай у зернових рукавах може зберігатися до двох років. Аграріям, які віддають перевагу зберіганню збіжжя у зерносховищах, радить скористатися державною програмою "єРобота”. Завдяки цій програмі можна отримати на додаткове обладнання або впровадження нової технології до восьми мільйонів гривень. Ці гроші аграрії можуть використати на будівництво зерносховищ за умови впровадження переробки зерна.