USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Вівторок, 16 листопада 2021 09:17

Ринок землі: стало відомо, скільки ділянок продали на Кіровоградщині

Тишківка. 16 листопада. «Громада». Кіровоградська область є одним із лідерів з загальної площі продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Про це повідомив начальник Головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області Олександр Мороз, інформує «Громада».

«Згідно даних моніторингу земельних відносин, загальна кількість відчужених земельних ділянок по Кіровоградській області становить 2675, загальною площею 13059 га. При цьому, середня вартість 1 га відчужених земельних ділянок по Кіровоградській області - 29 тис. грн.», - розповів Олександр Мороз.

Також очільник Держгеокадастру області додав, що після запровадження повноцінного ринку купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення з кожним місяцем він набирає обертів. На зростання обсягу угод позитивно впливає зростання кількості нотаріусів, котрі отримали доступ до Державного земельного Кадастру.
Більша частина земель, від сукупної площі ділянок в обігу, – це землі для товарного сільськогосподарського виробництва. Наступна найбільш поширена категорія – це землі особистого селянського господарства, від сукупної площі проданих земель. Незначну частку становлять землі для фермерського господарства. За типом угідь, переважна більшість угод укладалась із ріллею, ще - із пасовищами та сіножаттями.
Слід зазначити, що з 01 липня 2021 року, з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, доступна інформація про площу відчужених та переданих в користування с/г земель, ціни відчужених с/г земель, та окремі дані про площу с/г земель, набутих у власність одним суб’єктом (з виділенням випадків коли площа перевищуватиме 100 га). Зазначена інформація оновлюється щоденно.
Поряд з цим здійснюється дистанційне зондування земель шляхом моніторингу картографічних матеріалів. Також проводяться постійні роз’яснення з органами місцевого самоврядування щодо повідомлень про порушення земельного законодавства.

 

Переглянуто 684 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол