USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Субота, 15 квітня 2023 18:38

Попри саботаж РФ з портів Одещини за тиждень збільшився експорт зерна

Тишківка. 15 квітня. "Громада". За минулий тиждень у рамках "зернової ініціативи" 23 судна покинули українські порти. На їхньому борту було майже мільйон тонн зерна та інших продуктів харчування.

Інформує "Громада", посилаючись на LIVE

Військово-морські сили ЗСУ разом з побратимами у складі угруповань докладають усіх зусиль, аби забезпечити безпеку судноплавства для подолання продовольчої кризи", — йдеться в повідомленні.

Обсяги експорту РФ
Тим часом Росія продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS). Вони вимикають системи автоматичної ідентифікації (AIS), на цивільних суднах в акваторії Азовського моря. За тиждень в інтересах РФ прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
до Азовського моря — 129 суден, з них 25 суден рухались з протоки Босфор;
до Чорного моря — 144 суден, з них 47 судна продовжили рух у напрямку протоки Босфор.
Нагадаємо, 11 квітня жодне судно в рамках Чорноморської зернової ініціативи, яка забезпечує експорт українського продовольства, так і не змогли перевірити. Втім вже наступного дня перевірки відновили. Москва погрожує відмовитися від Стамбульських угод, якщо перешкоди для російського експорту залишаться. Крім того, країна-агресор можливо зменшить кількість інспекцій суден у Босфорі.

Переглянуто 205 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол