USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Вівторок, 11 квітня 2023 08:48

Подорожчання електроенергії викличе масові банкрутства переробників молока

Тишківка. 11 квітня. "Громада". Подорожчання електроенергії через підвищення граничних цін може призвести до масового банкрутства підприємств молокопереробної галузі.

Інформує "Громада", посилаючись на Агропортал

Таку думку висловив голова Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур, пише «Телеграф».

Зараз найтяжчий період з початку війни для молокопереробки. Споживчі настрої погані з об’єктивних причин. Експорт майже зупинився, ще і помилки Кабміну у двосторонніх митних відносинах з країнами Середньої Азії (Узбекистан, Туркменістан), дорога сировина порівняно з Євросоюзом, відсутність держпідтримки та доступу до кредитів. Плюс, як завжди, затримки з оплатою від торгових мереж. Якщо ще піднімуть тариф на електроенергію, це може призвести до масового банкрутства підприємств галузі», — повідомив він.

Зазначається, що у жовтні минулого року, вперше з початку широкомасштабного вторгнення, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), розглядала можливість збільшення прайс-кепів на електричну енергію на ринку «на добу наперед» (РДН), внутрішньодобовому ринку (ВДР) та балансуючому ринку на 50%, з 4000 грн/МВт-год до 6000 грн/МВт-год. Однак рішення щодо цього не було прийнято. Вдруге, вже у лютому 2023 року, планувалось підвищити максимальні граничні ціни на РДН, ВДР з 4000 грн/МВт-год до 4952 грн/МВт-год. Проте комісія не побачила підстав для перегляду граничних цін через зміну ринкової ситуації та зняла з розгляду це питання.

Переглянуто 237 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол