- Громада
- Агроновини
- Площі під озимину значно скоротили
Інформує "Громада", посилаючись на agroter
Як зазначив експерт, негативна тенденція зумовлена наслідками війни, відсутністю коштів у фермерів та погодними умовами.
Окупація, бойові дії, зруйновані господарства, заміновані поля, проблеми з логістикою — призвели до зменшення можливостей аграріїв гідно провести посівну. Відсутність коштів змушує фермерів менше використовувати сучасні технології та вносити добрива. Це позначиться на врожаї 2023 року, хоча минулий сезон уже показав падіння обсягів збирання традиційних культур майже на 50%», – пояснив Денис Марчук.
При цьому заступник голови ВАР підкреслив, що скорочення посівних площ ніяк не загрожує продовольчій безпеці України, адже вітчизняні аграрії завжди збирають більше, ніж може спожити внутрішній ринок. Разом з тим асоціація пропонує рішення для фермерів, які втратили можливість роботи в нинішніх реаліях.
Ті аграрії, на полях яких ведуться бойові дії, або мають заміновані землі, чи ті, що виїхали з окупації, можуть швидко поновити свою господарську діяльність. Ці бізнесмени — не новачки в агробізнесі, вони мають досвід та бачення, як має працювати успішне агропідприємство. ВАР неодноразово пропонувало на законодавчому рівні надати можливість таким фермерам отримати на пільгових умовах державні землі, в тому числі й землі Національної академії аграрних наук України. При отриманні основного засобу виробництва аграрії швидко відновлять господарства, а разом з тим утворяться нові робочі місця та сплачуватимуться податки», – наголосив Денис Марчук.