USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

П'ятниця, 25 червня 2021 11:30

Експерти пояснили, коли розпочнеться кредитування аграріїв під купівлю землі

 

Тишківка. 25 червня. "Громада". Банки готові до агрокредитування після відкриття ринку землі. Однак активність в цьому сегменті з'явиться мінімум через два роки. Про це пише finclub.net, інформує "Громада". 

 «Вже сьогодні банки, що працюють в сегменті агро, розробляють кредитні продукти, які дозволяють агропідприємствам отримати фінансування на покупку землі. Крім того, фермери зможуть надати свою землю в заставу банку, щоб залучити позикові кошти за доступною ціною», — розповіла голова правління Банку Альянс Юлія Фролова в проекті «50 провідних банків України – 2021».

Одна з причин, яка буде стримувати розвиток кредитування під заставу землі або на її покупку – це відсутність ринкового ціноутворення на землю. 

 «Я очікую пропозиції з боку фінансових організацій, необов'язково банків, про допомогу фермерам у викупі паїв, які зараз знаходяться в оренді. Але великої активності в перший рік лібералізації ми не очікуємо. Опитування показали, що до продажу пропонується тільки 10% всього банку землі, яка обробляється. І, відповідно, обмеження щодо можливості придбання – по 100 гектарів і тільки фізособами — буде впливати на продуктову пропозицію. Радикальних змін в 2021 році не очікуємо», – прогнозує заступник голови правління з корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Тетяна Поплавська.

Юлія Фролова очікує максимальну активність в сегменті кредитування під заставу землі або на покупку землі приблизно через два роки після запуску ринку землі.

 «Сподіваємося, що в цьому сегменті буде серйозна державна підтримка у вигляді компенсації відсоткових ставок за такими кредитами», – розповіла топ-менеджер. За її оцінками, максимальна ставка, по якій агрогосподарства можуть обслуговувати борг і при цьому розвивати бізнес і підвищувати ефективність і врожайність з одного гектара, становить до 3% річних. За умови облікової ставки 6,5% (розмір облікової ставки по момент розмови; на 3 червня вона становить 7,5%. — Ред.) І вартості ресурсів на рівні до 10% розмір компенсацій, який повинен бути= закладений в бюджеті, достатньо істотний», – попереджає Юлія Фролова.

Переглянуто 1153 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол