USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Неділя, 19 березня 2023 09:48

"Домовляємось з пенсіонерами". На Кіровоградщині не вистачає трактористів і машиністів на посівну

Тишківка. 19 березня. "Громада". На посівну господарствам Кіровоградської області не вистачає щонайменше сотні працівників. Це інформація від керівниці департаменту агропромислового розвитку Валерії Фурманової. У фермерському господарстві у селі Велика Виска Новоукраїнського району, де мобілізували 12 трактористів і машиністів, залишився один керівник. Якщо не вдасться домовитись з пенсіонерами, працювати на полі під час посівної буде сам, сказав керівник господарства Володимир Волошановський.

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Кропивницький

Володимир Волошановський сказав, що мобілізували і його, але в серпні 2022 року звільнили за віком. На землі чоловік працює чверть століття. Ситуація, коли під час посівної немає працівників, повторюється другий рік поспіль, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Нині домовляється з п’ятьма пенсіонерами, які мають досвід роботи на тракторі:

Аби кого не посадиш керувати технікою. Тут потрібні й знання, і освіта, і розум, і практика. Досвідчені люди потрібні. Ми не будемо дивитися – тракторист, машиніст, чи директор. Сідай і працюй".

Посівну, сказав, планує розпочати 20 березня:

Сіємо й горох, сіємо і ячмінь. Пшеницю, ріпак, кукурудзу, соняшник".

Про потребу господарств регіону в працівниках
На посівну в області, як і 2022 року, вийдуть 3,5 тисячі господарств, розповіла керівниця облдепартаменту агропромислового розвитку. За даними центру зайнятості, нині господарствам області не вистачає сотні працівників: "Але розуміємо, по факту, що їх більше. Тому що це тільки господарства, які подали заявку про вакансію до центру зайнятості. Зараз є потреба у водіях категорії В1, В2. Це трактори, комбайни. Складність полягає ще й у тому, що для того, щоб навчити людину за відповідними програмами у закладах освіти нашої області, потрібно сім місяців. І потім вже відбувається підвищення кваліфікації". За словами начальниці управління реалізації політики зайнятості Тетяни Кеслер, працівників сільськогосподарських спеціальностей готують в обласному центрі зайнятості:

Це саме те обладнання, яке вимагає вже не тільки розуміння обслуговування чисто технічного, а й набуття певних навичок дистанційного керування, обслуговування із застосуванням інтернету".

У центрі зайнятості, сказала, сільгосппрацівники можуть пройти перепідготовку та підвищити кваліфікацію:

Так, наприклад, на базі категорії тракториста А1 можна набути, коштом нашого фонду, категорію А2, категорію В1 (комбайнер – ред.), D1, D2".

За інформацією Тетяни Кеслер, найбільше потребують трактористів і машиністів господарства Кропивницького району – 13 людей:

Вакансії різні, заробітна плата теж. Вона коливається від мінімальної до 20 тисяч гривень і залежить від кваліфікації працівника, досвіду роботи, виду техніки, на якій він буде працювати".

Про бронювання працівників господарств
Аграрії просять уряд змінити порядок бронювання військовозобов’язаних. З кінця січня 2023 року бронюють не всіх працівників господарства, як було до цього, а половину, пояснила начальниця відділу мобілізаційної роботи апарату обласної адміністрації Світлана Копієвська:

Подають список працівників, які підлягають бронюванню. Ці документи має погодити Генштаб – розглядають їх протягом місяця-двох, ухвалюють рішення: погоджують або повертають на доопрацювання, або повідомляють обласну адміністрацію про те, що документи направили в міністерство економіки для ухвалення відповідного рішення".

Зі слів Світлани Копієвської, документи щодо бронювання працівників у Генштаб направили 90 господарств Кіровоградської області.

Переглянуто 395 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол