USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 29 травня 2024 10:00

ЗСУ мали успіх на Харківському напрямку, - ISW

Тишківка. 29 травня. «Громада». Українські військові досягли успіхів у контрнаступальних операціях у Харківській області. Водночас російські окупанти посилили тиск поблизу Авдіївки та в районі адміністративного кордону між Донецькою та Запорізькою областями.

Про це повідомляє у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає «Громада».

Схід України

Операція №1 - Харківська область Українські сили відновили позиції на північ від Харкова, попри наступальні операції російських військ на півночі області 28 травня.

Згідно з геолокаційними кадрами, ЗСУ повернули контроль над територією на південний схід від Лук'янців.

Російські та українські джерела повідомляють про продовження боїв у напрямку Липців та Вовчанська. Один російський військовий кореспондент заявив, що російські війська просунулися на 200 метрів у бік Липців, а інший повідомив про витіснення українських сил з позицій у Вовчанську, хоча ISW не підтверджує ці дані.

Генштаб ЗСУ також зазначив продовження боїв на південний захід і північний схід від Вовчанська.

Російські війська завдають потужних ударів по Вовчанську з використанням термобаричних артилерійських систем ТОС-2 та плануючих бомб.

Луганська область

Операція №2 - Луганська область 28 травня російські війська продовжували наступ на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна, хоча підтверджених змін лінії фронту не зафіксовано.

Російські джерела заявляють про просування на південь від Берестового та в напрямку М'ясожарівки, але ISW не має візуальних підтверджень.

Бої також тривали поблизу кількох населених пунктів, зокрема Синьківки, Петропавлівки та Новоселівки.

Донецька область

Операція №3 - Донецька область 28 травня російські війська продовжили атаки на Сіверському напрямку поблизу Верхньокам’янського, Спірного та Виїмки, але ISW не підтверджує значного просування.

Російські сили також атакували на схід від Часів Яру та поблизу Григорівки, Кліщіївки та Андріївки. Геолокаційні кадри показують, що українські війська відбили російську атаку поблизу Часового Яру.

Російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Авдіївки. Геолокаційні кадри свідчать про незначне просування на схід від Новопокровського, хоча ЗСУ відбили цю атаку.

Російські джерела також стверджують про просування на північ від Уманського та південніше від Нетайлового, але ISW не підтверджує ці дані.

Бої продовжуються в районі кількох населених пунктів, зокрема Новоолександрівки, Прогресу, Новоселівки Першої, Калинового, Очеретиного та Сокіла.

Південний фронт

28 травня велися позиційні бої на заході Запорізької області, але підтверджених змін лінії фронту не було.

Бої тривали поблизу Роботиного, Малої Токмачки та Малих Щербаків. Російський "воєнкор" повідомив, що російські війська здійснюють менше штурмових операцій на напрямку Роботине-Вербове через нестачу прикриття та маскування, а також недостатню кількість систем радіоелектронної боротьби (РЕБ).

У східній частині Херсонської області бої продовжувалися, зокрема поблизу Кринок. Деякі російські блогери стверджують, що війська РФ повністю захопили Кринки, тоді як інші вважають, що ЗСУ зберігають присутність у цьому населеному пункті.

Російське джерело заявило, що частини 76-ї повітряно-десантної дивізії (ВДВ) Росії нещодавно передислокувалися до району поблизу Кринок і діють там.

 

Переглянуто 112 разiв
Категорія: Війна
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол