USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Понеділок, 15 травня 2023 09:15

ПРІГОЖИН ПРОПОНУВАВ КИЄВУ ЗДАТИ ПОЗИЦІЇ РЕГУЛЯРНОЇ АРМІЇ РОСІЇ

Тишківка. 15 травня. "Громада". Ба більше, "кухар Путіна" зустрічався в одній з африканських країн з представниками української розвідки, яким навіть давав поради просуватися на Крим.

Інформує "Громада", посилаючись на zn.ua

Нова порція злитих секретних документів Міноборони США розповідає про те, що глава ПВК "Вагнера" Євгєній Прігожин пропонував Силам оборони здати позиції російської регулярної армії для завдання ударів в обмін на відхід захисників з Бахмута в Донецькій області, де його найманці зазнають колосальних втрат. Про це повідомляє Washington Post, додаючи, що з такою пропозицією через свої канали Прігожин звернувся до представників ГУР МО наприкінці січня.

Прігожин публічно ворогував із російськими воєначальниками, які, як він затято заявляє, не змогли озброїти і поповнити запаси його сил, які надавали життєво важливу підтримку військовим зусиллям Москви, - розповідає WP. - Але він також є союзником президента Росії Владіміра Путіна, який цілком може розцінити пропозицію Прігожина обміняти життя бійців "Вагнера" на російських солдатів як зрадницьку".

Злитий секретний документ не уточняє, які саме позиції хотів здати "кухар Путіна". Та там зазначається, що українська сторона підтвердила такі контакти. Один з чиновників у Києві навіть зазначив, що подібні пропозиції надходили неодноразово, проте Київ відхиляв їх, вважаючи нещирими. Намірам ватажка вагнерівців не повірили й у Вашингтоні. До речі, США та Україна обговорювали це питання на умовах анонімності. ЗМІ, посилаючись на злиті документи, зазначає, що у Міноборони РФ обговорювали те, як реагувати на публічні випадки Прігожина. Там підтвердили, що між ним та вищими посадовими особами РФ, зокрема й міністром оборони Сєргєєм Шойгу, триває боротьба за владу.

На цьому напруженому фоні Прігожин підтримував таємні відносини з українською розвідкою, які, окрім телефонних дзвінків, включали особисті зустрічі з офіцерами ГУР у невказаній африканській країні, йдеться в одному документі", - пише видання.

Там він розповідав про те, що в окупаційних сил проблеми з боєприпасами. Також Прігожин "радив" Силам оборони просуватися вперед і штурмувати адмінкордон з окупованим Кримом, поки бойовий дух росармії був низьким.

Переглянуто 72 разiв
Категорія: Війна
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол