USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Вівторок, 21 лютого 2023 16:21

Як відзначили Міжнародний день рідної мови в Тишківській громаді

Тишківка. 21 січня. "Громада". Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають 23 роки поспіль. Це свято бере початок від трагічних подій 1952 року в Бангладеш. 

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне КультураБібліотечні посиденьки ТишківкаОЗ "ТИШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ"Тишківська філія ОЗ "ТИШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ"

Що це за свято
Міжнародний день рідної мови започаткували у листопаді 1999 року на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Однак початок цьому святу дали трагічні події. 21 лютого 1952 року в Бангладеш (Східний Пакистан) влада жорстоко придушила мітингувальників, які протестували проти заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови. З 1971 року, після проголошення незалежності Бангладеш, цей день відзначають у країні як день мучеників, які загинули за рідну мову. За пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. За даними цієї організації, сьогодні у світі існує близько 6 тисяч мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. Зокрема, лише в Європі під загрозою перебувають 30 мов, 13 із яких – на межі зникнення. Сьогодні, в рамках відзначення Всесвітнього дня рідної мови, в закладах освіти й культури пройшов ряд заходів.
Новини ОЗ "ТИШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ"

Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, відбитих у ній, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе. І завдання школи – плекати любов до рідного слова. Тож сьогодні в опорному закладі відбувся ряд заходів, приурочених Міжнародному дню рідної мови. Здобувачі освіти 5 класу під керівництвом учителя української мови С. П. Мазур взяли участь у флешмобі «Я подолаю тебе, враже, рідним словом…», що став переможною поемою про мову. Семикласники переглянули презентацію «Відчуй смак рідної мови» та відеоролик «Реп про мову», які для них підготувала учитель української мови О. І. Чабаненко. Учні 10 класу А. Марченко та Б. Прокопенко провели інформаційну хвилинку для однокласників «Мова наша – серце наше». Із задоволенням десятикласники взяли участь у жартівливій вікторині «Мова єднає всіх» (учитель О. І. Чабаненко). Майбутні випускники (11 клас) стали учасниками розважальної програми «Солов'їне шоу» (учитель С. П. Мазур). І залишається додати: «Не забувайте, дбати про чистоту рідної мови». - йдеться у повідомленні.

Новини Тишківської філії ОЗ "ТИШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ"

Сьогодні, у Міжнародний день рідної мови учителі нашого навчального закладу провели низку виховних заходів, присвячених цій темі, а саме: «Мовознавча загадкова вікторина «Ерудит», виготовлення лепбука, перегляд відео та презентацій «Цікаві факти про українську мову», проходження квесту, гра «Мовне доміно» та інші. - інформують на Фейсбук сторінці закладу.

Новини  Федорівської філії ОЗ "ТИШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ"

До Міжнародного дня рідної мови, який відзначають 21 лютого, у Федорівській філії відбулася виставка лепбуків та виховна година "Звучи, рідна мово!", яку провела вчитель української мови Тарадай Алла Іванівна.- зазначається в дописі.

Новини Гаївської філії ОЗ "ТИШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ": Сьогодні у закладі освіти для учнів було проведено  пізнавальну вікторину 

Також у бібліотеках громади облаштовано тематичні книжкові виставки й проведено інформаційні хвилинки для відвідувачів.

*Більше фото в галереї під дописом

Переглянуто 137 разiв
Категорія: Тишківська ТГ
Оцініть матеріал
(1 Голос)

  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол