USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 12 липня 2023 10:07

12 липня - свято Петра і Павла

Тишківка. 12 липня. "Громада". Сьогодні у Свято-Покровському храмі села Тишківки отець Іван Киритів провів службу Божу на честь Святих славних і всехвальних першоверховних апостолів Петра і Павла.

День святих першоверховних апостолів Петра і Павла (в народі просто день Петра і Павла) – свято, яке відзначається 12 липня за новим стилем.
Історія свята: що нам відомо про апостолів
На території України свято почали святкувати після Хрещення Київської Русі. За словами церковних переказів, на руську землю першу ікону святих привіз святий рівноапостольний князь київський Володимир. Апостол Петро спочатку називався Симоном і був сином рибалки Іони з Віфсаїди Галілейської. Його братом був апостол Андрій Первозванний і саме він привів Петра до Ісуса Христа. У Петра була родина і будинок в Капернаумі, однак на поклик Сина Божого апостол відразу відгукнувся, а тому зайняв особливе місце серед інших учнів Христа. Саме він першим почав рішуче назвав Ісуса Месією, за що отримав від нього своє нове ім'я (в перекладі "Петро" означає "камінь"). Апостол Павло не був учнем Христа за його життя. Спочатку його звали Савл і він навіть не сповідував християнство, а належав до числа тих, хто проводив гоніння за християнами. Народився Савл у Малій Азії, де жили юдеї, які мали права римських громадян. Отримав чоловік гарну освіту в Єрусалимі, готувався отримати посаду рабина. На шляху до Дамаска, де він повинен був переслідувати християн, Господь покликав його до апостольського служіння. Після навернення він написав 14 послань, які включені у Новий Заповіт. Близько 67 року Павла заарештували недалеко від Риму і вбили мечем через його віру. Що означає свято Петра і Павла? Цього дня християни вшановують святих апостолів, згадують їх смерть та перехід в життя вічне, адже вони відійшли до Бога з різницею всього лише в один рік.

Переглянуто 157 разiв
Категорія: Тишківська ТГ
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол