USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 31 травня 2023 11:10

Зростання тарифу на електроенергію: експерт заявив про непрозорість та спрогнозував суми у платіжках

Тишківка. 31 травня. "Громада". Фахівець звернув увагу на колізію, яка виникла довкола зростання тарифів. Так, в Україні діє заборона від парламенту на збільшення тарифів на компослуги до завершення війни.

Інформує "Громада", посилаючись на ТСН

Запропоновані НКРЕКП збільшені тарифи на електроенергію в Україні не вирішують проблему в галузі та створюють некомфортну ситуацію для споживачів, заявив директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко. Харченко розкритикував нові тарифи на електроенергію, які пропонує Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг.

Я дуже сподіваюся, що Кабмін буде мудрий і це рішення не підтримає. Воно, з одного боку, не вирішує проблеми в галузі зовсім, а з іншого боку, створює дуже некомфортну ситуацію для людей. Тобто ми не вводимо прозору ситуацію: люди все ще не розуміють, за що цей тариф і чому він саме такий. Навіть я не розумію, чесно. Жодних розрахунків не показано", – пояснив експерт.

Наскільки зростуть ціни на світло у платіжках

Харченко також оцінив, наскільки в середньому здорожачє платіжка за електроенергію.

Якщо взяти дво- або трикімнатну квартиру, то мова буде йти – від 150 до 250 гривень додаткових витрат", – сказав фахівець.

Яким мав би бути тариф на електроенергію

Директор Центру дослідження енергетики також висловив думку, яким мав би бути тариф на електроенергію.

Якщо дійсно по-чесному, то має бути ринкова ситуація. А якщо ринок, то протягом доби ціна в Україні змінюється від 1 гривні до 5 протягом різного часу доби. Воно може бути дорожче, а може бути так само, а може бути за певних умов навіть дешевше. У нас для населення діє фіксований тариф, а для індустрії є ринок, на якому електрика торгується. Якщо в Україні ввести чесні ринкові тарифи, а люди, які не мають грошей сплатити, мають отримати субсидію від держави – от тоді буде чесно і прозоро. А головне – це повністю обрізає корупцію в енергетиці", – пояснив Харченко.

Він також нагадав, що в Україні діє заборона на підвищення тарифів на компослуги до завершення війни та ще протягом шести місяців опісля, яку запровадила Верховна Рада.

Яким чином це (підвищення тарифів – ред.) зараз буде зроблено, я взагалі не розумію. Я чув від народних депутатів, що вони вважають це прямим порушенням того, що приймала Верховна Рада, і що це взагалі неприпустимо. Я зараз не можу спрогнозувати, що відбудеться, тому що дуже дивна колізія і рішення регулятора", – розповів експерт.

Нагадаємо, НКРЕКП запропонувала уряду збільшити тариф на електроенергію для споживачів до 2,88 грн/кВт-год від 1 червня. Зауважимо, що на сьогодні тариф на світло становить 1,68 грн/кВт-год.

Переглянуто 178 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол