USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 15 травня 2024 22:56

Загальна мобілізація: з 18 травня керівників підприємств каратимуть за неявку працівників до ТЦК

Тишківка. 15 травня. «Громада». З 18 травня, коли набуде чинності новий закон про мобілізацію, керівники підприємств будуть нести відповідальність за неявку своїх військовозобовʼязаних працівників до територіальних центрів комплектування (ТЦК).

Про це розповів член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко, передає «Громада».

«До 18 травня працює такий механізм: керівник видає наказ щодо оповіщення працівника і може цей наказ, до речі, відправити в ТЦК. Таким чином він знімає з себе відповідальність – тобто далі керівник не відповідає, чи буде військовозобовʼязаний працівник іти до ТЦК, чи ні. Він свою частину юридичного питання виконав – оповістив військовозобовʼязаного працівника, видавши наказ», – пояснив він в ефірі телеканалу «Київ24»

.Зараз юридично питання доставки такого працівника до ТЦК перекладається на керівника підприємства.

«Ще раз хочу наголосити: як це буде на практиці – поки з постановни Кабінету міністрів не зовсім зрозуміло. Я думаю, якісь додаткові механізми доробляти і розробляти. Але враховуючи те, що я зараз бачу перед собою, я думаю, що юридично це буде перекладання відповідальності на керівника. Умовно кажучи, коли керівник отримує наказ і перелік повісток для працівників підприємства, керівник буде зобовʼязаний видати ці повістки під розпис і забезпечити явку військовозобовʼязаних працівників до відповідного центру комплектації. Якщо вони не приходять туди, тоді на це підприємство, на цю посадову особу накладається адміністративна відповідальність», – резюмував Федієнко.

Мобілізація в Україні
Нагадаємо, що 18 травня набуде чинності новий закон про мобілізацію. Відповідно до нього, протягом двох місяців усі військовозобовʼязані мають оновити свої дані – це можна зробити як особисто в ТЦК та СП, так і в інший спосіб.
Представник Міноборони Дмитро Лазуткін каже, що з набуттям чинності нового закону про мобілізацію “спокійному життю”, яким жила частина українців, “приходить кінець”.

 

Переглянуто 297 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол