USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Вівторок, 31 жовтня 2023 19:23

Ввімкнені фари протягом року, дитячі крісла, заборона зупинки на узбіччях. Кропивницькі патрульні пояснили дію нових ПДР

Тишківка. 31 жовтня. "Громада". Уряд України 20 жовтня вніс кілька змін до Правил дорожнього руху. Йдеться про ввімкнене світло фар поза населеними пунктами протягом всього року, збільшення показників зросту дітей, яких слід перевозити у дитячих кріслах, та заборону зупинятися на узбіччях автомагістралей та доріг, окрім спеціально вказаних місць.

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Кропивницький

Відтепер вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар поза населеними пунктами водії повинні незалежно від часу доби та пори року, розповів речник патрульної поліції у Кіровоградській області Дмитро Поперешняк. До внесення змін у ПДР це треба було обов’язково робити лише з 1 жовтня до 1 травня. Постійне застосування ближнього світла фар позитивно зарекомендувало себе в європейських країнах. Дослідженнями Європейського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху (SWOV), проведеного в багатьох країнах Європи, встановлено, що за постійного застосування денних ходових вогнів (ближнього світла фар) кількість ДТП у світлу пору доби скоротилася на 10-15%, – сказав Дмитро Поперешняк". Також за новими правилами забороняється перевозити дітей, зріст яких менш ніж 150 сантиметрів, без використання утримувальних систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки. Раніше цей показник росту дітей становив 145 сантиметрів. Заборонено перевозити дітей такого зросту на задньому сидінні мотоцикла та мопеда.

 Використання дитячих утримувальних систем — це не лише пасивна безпека дитини, її життя та здоров'я, але й імовірність того, що у випадку ДТП вона залишиться живою чи отримає менш серйозні травми", – сказав Дмитро Поперешняк.

За новими правилами на автомагістралях і дорогах забороняється зупинка поза спеціальними місцями для стоянки. Тобто, зупинятися на узбіччі заборонено. Спеціальні місця позначені дорожніми знаками "Місце для стоянки", "Зона стоянки" або "Місце відпочинку". Зі слів Дмитра Поперешняка, зазначені зміни покликані знизити рівень аварійності на дорогах та необхідністю наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Переглянуто 258 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол