USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Субота, 12 листопада 2022 18:33

Українці зможуть отримати посвідчення водія та техпаспорт онлайн

Тишківка. 12 листопада. "Громада". З 14 грудня реєструвати авто або оформити посвідчення водія можна буде онлайн.

Інформує "Громада", посилаючись на Урядовий портал

Як зазначається, відповідні зміни було ухвалено урядом 4 листопада.

У найближчій перспективі більше не буде обов'язковим отримувати пластикові бланки документів про право керування транспортними засобами та реєстрацію транспортних засобів", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, буде вибір між отриманням послуг виключно онлайн із оформленням лише електронного варіанту документів, які дають право керувати транспортними засобами. Або ж з оформленням традиційних пластикових бланків посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Це означає, що електронні варіанти документів (Е-посвідчення водія та Е-свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів) можуть стати єдиними наявними у людини документами, що дають право на керування. Таким чином, якщо раніше при реєстрації авто або при отриманні посвідчення водія обов'язковим було оформлення бланків цих документів, то з середини грудня можливо буде від бланків зовсім відмовитися.

Посвідчення водія чи свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу в Електронному кабінеті водія чи у додатку "Дія" не просто стає рівнозначним фізичним документам, а може повністю їх замінювати", - розповів начальник головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Тобто, українці зможуть самостійно в кілька кліків оформлювати обмін посвідчення водія, проводити реєстраційні дії з транспортними засобами в тих випадках, де огляд фахівців експертної служби МВС не є обов'язковим. На додачу до цього громадяни зможуть заощадити не платячи за бланкову продукцію.

Всі ці зміни про Е-свідоцтво водія та Е-свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів набудуть чинності 14 грудня 2022 року", - наголосили у МВС.

Нагадаємо, в Україні водіїв почнуть штрафувати за новими правилами: за що покарають гривнею.

Переглянуто 289 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол