USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Четвер, 24 серпня 2023 14:29

Споживання електроенергії тримається на найвищому за літо рівні — Укренерго

Тишківка. 24 серпня. "Громада". Споживання електроенергії в Україні тримається на найвищому за літо рівні, тому НЕК "Укренерго" 23 серпня отримувало аварійну допомогу з Польщі та Румунії.

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Кропивницький

Про це йдеться у повідомленні компанії.

23 серпня, вечірній максимум споживання всього на 3% був нижчим за літній рекорд 21 серпня, навіть попри зменшення температури на 4℃. НЕК “Укренерго”для покриття попиту застосовувало з 18:00 до 22:00 аварійну допомогу з енергосистеми Польщі та Румунії. Її загальний обсяг склав 1800 МВт/год", — йдеться у повідомленні.

В Укренерго зазначили, що аварійна допомога не є комерційним імпортом, це останній і найдорожчий захід екстреного реагування для балансування енергосистеми, який не вимагає відключення споживачів. Основна причина її застосування — дефіцит електроенергії в енергосистемі через великий обсяг пошкоджень на теплових та гідроелектростанціях. Крім того, триває активна ремонтна кампанія на АЕС, які готуються до роботи на максимальній потужності взимку.

Обсягів імпорту, який зараз надходить в українську енергосистему з Європи й формується в рамках функціонування ринку електроенергії, не вистачає для покриття різниці між збільшеним споживанням та обмеженими можливостями виробітку на електростанціях", — йдеться у повідомленні.

Станом на 24 серпня імпорту майже немає — максимальна потужність постачання зі Словаччини в вечірні години 30 МВт. Експорт відсутній.

Через обстріл росіян тимчасово припинила роботу одна з теплових електростанцій. Тривають масштабні ремонти на багатьох ТЕС, а також у планових ремонтах – частина атомних енергоблоків. Це суттєво обмежує можливість забезпечувати наростальне споживання, особливо у вечірні години", — повідомили в Укренерго.

У компанії закликали ощадливо споживати електроенергію:
вимкнути потужні електроприлади або користуватися ними по черзі;
переносити користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
вимикати світло виходячи приміщення.
В Україні ввечері 21 серпня встановили новий літній рекорд споживання електроенергії та використання аварійної допомоги.

Переглянуто 95 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(2 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол