USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Понеділок, 22 квітня 2024 14:15

Понад 200 тис: в Україні посилять покарання для роботодавців

Тишківка. 22 квітня. «Громада». В Україні 16 квітня 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон, ухвалений парламентом, про посилення мобілізації. Згідно з ним, для українських роботодавців зміняться законодавчі вимоги.

Про це інформує видання «Економічна правда», передає «Громада».
Посилення покарання для роботодавців
Зараз роботодавці несуть відповідальність за включення нових працівників до військового обліку. Тобто під час прийому на роботу без необхідних документів для військового обліку або з документами, що не відповідають вимогам, у терцентрах комплектування та соцпідтримки (ТЦК та СП) застосовуватимуть чітко визначену норму, що дозволяє притягувати до адмінвідповідальності чи керівника компанії, чи людину, відповідальну за військовий облік.
Також є ймовірність того, що відповідну норму можуть використовувати для кримінального переслідування роботодавців за порушення ст. 114-1 Кримінального кодексу "Перешкода законній діяльності Збройних Сил та інших військових формувань", якщо не виконуватимуть зобов'язань у ролі посередника між військкоматами.
Окрім того, 10 квітня парламент у першому читанні схвалив законопроєкт №10379, що передбачає суттєве збільшення адміністративних штрафів за порушення норм законодавства щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації. Суми штрафів зростуть з 5,1 тис. — 8,5 тис. гривень до 153 тис. — 204 тис. гривень.
Поки що невідомо, як застосовуватимуть штраф, адже у разі нарахування за кожного працівника, сумарно це обійдеться у мільйони гривень. Однак до другого читання розмір штрафів можуть переглянути.
Зміни передбачатимуть також тимчасові обмеження на право керування транспортом у разі мобілізації. Це стосується не тільки фізосіб, а й підприємств, у яких є автопарк. ТЦК зможуть звертатися до суду для встановлення призупинення права на керування транспортом військовозобов'язаних.
Це може мати негативний вплив для тих компаній, бізнес яких залежить від мобільності робітників та логістики.

 

Переглянуто 243 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол