USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Вівторок, 11 січня 2022 14:03

Пік нової хвилі COVID-19 буде в лютому і поступово спадатиме до квітня – прогноз

Тишківка. 11 січня. «Громада». Пік нової хвилі коронавірусного захворювання COVID-19 припаде на лютий і поступово спадатиме до квітня, повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю BBC News Україна, передає «Громада».

«За нашими прогнозами, черговий сплеск буде, починаючи з кінця січня. У цей час буде більше «омікрону». Пік припаде на лютий із поступовим спаданням аж до квітня. Тривалість і розмах нової хвилі буде залежати від ефективності протиепідеміологічних заходів і від кількості людей, які отримають повний курс щеплення або бустерну дозу», – заявив Кузін.

За його словами, кількість смертей під час нової хвилі буде залежати від темпів вакцинальної кампанії.

«Ми маємо доволі амбітні плани з вакцинації – принаймні 70% дорослого населення до кінця 2022 року. Ми не очікуємо, що 2022 рік буде гіршим, ніж 2021 за кількістю нових випадків або кількістю смертей», – сказав Кузін.

Головинй санлікар також повідомив, що найближчим часом українські ковід-сертифікати скоротять до 270 днів.

Відзначимо, що генеральний директор американської фармацевтичної компанії Pfizer Альберт Бурла повідомив, що вакцина проти штаму коронавірусу «Омікрон» буде готова у березні 2022 року. Вакцина буде ефективна як проти «Омікрону», так і проти інших штамів коронавірусу.

Бурла зазначив, що частину виробничого процесу вже розпочато. За його словами, вакцина буде ефективна як проти «Омікрону», так і проти інших штамів коронавірусу.

«Ми сподіваємося, що створимо щось, що забезпечить кращий захист, особливо від зараження, тому що захист від госпіталізацій та тяжкого перебігу захворювання гарантують вже наявні вакцини», — зазначив глава Pfizer.

Гендиректор біотехнологічної компанії Moderna Стефан Бансель в ефірі телеканала CNBC повідомив, що вони працюють над створенням спеціальної бустерної дози проти "Омікрону".

«Ми проводимо переговори з провідними представниками сфери охорони здоров'я у всьому світі, щоб до осені 2022 року визначити найкращу стратегію для потенційної бустерної дози», — повідомив Бансель.

За його словами, клінічні випробування вакцини розпочнуться незабаром.

 

Переглянуто 572 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол