USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 23 листопада 2022 13:20

Підвищення пенсій у грудні: які види виплат зростуть

Тишківка. 23 листопада. "Громада". Пенсійний фонд України (ПФУ) з 1 грудня поточного року планує здійснити перерахунки пенсій. Зростуть тільки деякі види виплат для пенсіонерів.

Інформує "Громада", посилаючись на LIVE

Підстави для перерахунку пенсій
Як зазначили у Пенсійному фонді, виплати пенсій у перерахованих обсягах будуть здійснені з грудня у встановлені пенсіонерам дати виплат. Для перерахунку є три підстави: підвищення прожиткового мінімуму; встановлення мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам з повним страховим стажем; зміна показника середньої заробітної платні, який застосовується при обчисленні пенсій для деяких категорій громадян. Так, перерахунок здійснять у зв'язку із підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб: з 2027 до 2093 гривні в рамках закону про держбюджет. Це є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальної та максимальної пенсійних виплати, що залежать від прожиткового мінімуму. Сума підвищення для кожного пенсіонера буде визначена індивідуально, залежно від того, чи є у пенсійній виплаті складові, розмір яких ґрунтується на прожитковому мінімумі.

Як правило, такий перерахунок стосується великої кількості пенсіонерів, проте середній розмір підвищення є недостатньо великим", — зауважують у пресслужбі.

Також перерахунок відбудеться у зв'язку із встановленням мінімальної пенсії непрацюючим особам з повним страховим стажем (для жінок — 30 років, для чоловіків — 35 років) у віці до 70 років, яким виплачують "страхові" пенсії, в обсязі 2,5 тис. гривень чи наявному страховому стажу, виходячи з розміру 2,5 тис. гривень. Ті, хто має менший період страхового стажу, доплату отримають у розмірі, пропорційному наявному страховому стажу. У третьому випадку перерахунок здійснять у зв'язку зі зміною показника середньої зарплатні, що застосовується під час розрахунку пенсій з інвалідності та через втрату годувальника, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та непрацездатним членам їхніх родин.
Більше про пенсії
В країні станом на початок жовтня середній розмір пенсійної виплати становив близько 4,54 тис. гривень. Примітно, що найбільший розмір пенсії у понад 10 тис. гривень отримує 6,9% українських пенсіонерів. для цієї категорії осіб середня пенсія становить 14,4 тис. гривень.

Також  в Україні деяким категоріям пенсіонерів, виходячи на свій заслужений відпочинок, виплачують одноразову фінансову допомогу у розмірі 10 місячних пенсій. На виплати мають право бюджетники, які отримують пенсію "вислугою років". Насамперед — працівники сфери освіти. Нагадаємо, названо регіони, де українці отримують найвищу пенсію: Київ (6 231 гривня), Донецька (5 749 гривень) та Луганська області (5 309 гривень). Там люди отримують понад 4 тис. гривень.

Переглянуто 54 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол
Сучасна бізнес література

Суші Джан в Кропивницькому