USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Четвер, 08 червня 2023 08:58

Наразі під водою 600 км² Херсонщини, з них 68% - лівобережжя, - ОВА про ситуацію в регіоні

Тишківка. 8 червня. "Громада". На ранок 8 червня середнє підтоплення становить 5,61 метра. Під водою перебуває 600 квадратних кілометрів Херсонської області.

Інформує "Громада", посилаючись на espreso

Про це інформує голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Попри шалену небезпеку та постійні російські обстріли триває евакуація із зони підтоплення", – розповів очільник області.

Станом на 06:00 небезпечні території покинули 1999 мирних жителів. Найбільше людей евакуювали з мікрорайону Корабел – 1495. Повідомляється, що затоплено 600 квадратних кілометрів Херсонської області, із них 32% – правобережжя та 68% – лівий берег. Середній рівень підтоплення – 5,61 м.

Люди втомлені, але забезпечені та нагодовані. Бажання виїжджати далі, в інші області бажання немає", – додав Прокудін.

Голова ОВА нагадав, для евакуації необхідно телефонувати на гарячу лінію ОВА та службам порятунку. Укргідроенерго повідомляє, що наразі триває руйнування водозливної греблі та земляної вставки між будівлею станції та шлюзом. Станом на 08:00 рівень водосховища в районі Нікополя становить 13,05 м.

Для зменшення підтоплень коригується режим роботи гідроелектростанцій та накопичується вода вище Каховської ГЕС в інших водосховищах Дніпровського каскаду. Укргідроенерго та Укргідропроєкт розробляють проєкт зведення перемички Каховського водосховища для відновлення рівня води до позначки до підриву", - звітує пресслужба.

МВС України закликає мешканців прибережних територій не чіпати небезпечні предмети та телефонувати на 101.

Стрімка течія підіймає з ґрунту міни та нерозірвані боєприпаси. Вони дрейфують Дніпром та непередбачувано можуть розірватися. Також течія їх може виносити на берег в районах розливу, що дуже небезпечно для людей", – розповідають у пресслужбі.

Переглянуто 123 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол