USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 13 вересня 2023 11:50

Ліміти на відстріл не отримали. На Кіровоградщині полювати не можна

Тишківка. 13 вересня. "Громада". У Кіровоградській області поки не дозволили полювати, відстрілювати диких тварин не можна навіть для ветеринарної експертизи.

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Кропивницький

Про це під час брифінгу розповів перший заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Павло Конопко. Обласна військова адміністрація дозволи або заборони на полювання не надає, сказав Павло Конопко. Пояснив, що в кожній області є відповідальний територіальний орган державного лісового агентства України, який за погодженням з ОВА подає ліміти кількості та видів тварин для відстрілу до Міністерства аграрної політики на погодження та до Міністерства довкілля на затвердження.

Міністерство довкілля погоджує, Міністерство аграрної політики затверджує дані ліміти, які повертаються на територію для здійснення мисливського полювання в сезон. Кіровоградська область немає лімітів, то і полювання не може бути навіть ветеринарно-санітарного для експертизи, профілактики та здійснення протиепізодичних заходів".

Говорить, ліміти, які в ОВА погоджували за поданням Держлісагентства в березні 2023 року, перебувають в Міндовкілля на процедурі погодження. Тому права полювати у визначений законом сезон у регіоні ніхто немає права. За даними Павла Конопка, в Кіровоградській області чисельність хижих тварин збільшилась через заборону полювання під час воєнного стану. Тому планували провести санітарний відстріл і погодити дії з військовими. Таке рішення ухвалили через звернення жителів. Кількість хижаків в регіоні зросла до 1130, розповів начальник обласної організації товариства мисливців і рибалок Микола Головко. У 2021 році їх було 1032. Хижі тварини заходять на подвір'я людей, крадуть птицю, також їх небезпека в тому, що вони переносять хвороби. Під час воєнного стану у Кіровоградській області заборонили полювати та відвідувати ліси. Розпорядження діє з кінця березня 2022 року. Заборона не поширюється на військових, поліцейських, рятувальників та лісівників.

Переглянуто 64 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол