USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 07 вересня 2022 13:49

Лікарні Кіровоградщини працюватимуть за новим форматом: що відомо

Тишківка. 7 вересня. «Громада». Починаючи з 2023 року на Кіровоградщині 3 лікарні планують зробити кластерними та 8 - загальними.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович, передає «Громада».

«Найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У складніших випадках пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні. Попередньо в Кіровоградській області буде 3 кластерні – у Новоукраїнці, Кропивницькому, Олександрії, та 8 загальних лікарень – у Гайвороні, Голованівську, Новоархангельську, Добровеличківці, Малій Висці, Знам’янці, Долинській і Світловодську», - заявив очільник області.

З його слів, надкластерні заклади, як то обласна лікарня, кардіологічний, онкологічний центри та інші, як і раніше, надаватимуть вузькоспеціалізовану допомогу. Держава забезпечуватиме спроможну мережу необхідним обладнанням.

«Решту медзакладів, які не увійдуть до складу спроможної мережі, продовжать фінансувати. Але надання видів допомоги, недоступних їм через відсутність кадрів, обладнання, приміщень тощо, візьмуть на себе загальні та кластерні лікарні. У новому форматі медицина області має запрацювати з початку наступного року», - підсумував Райкович.


Відзначимо, що на початку липня Верховна рада ухвалила законопроек, який запускає наступний етап медичної реформи - формування спроможної мережі лікарень, яка дозволить забезпечити українців якісними медичними послугами, що відповідають міжнародним стандартам та практикам. На Кіровоградщині до списку спроможних тоді планували включити 10 лікарень.

 

Переглянуто 415 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол