USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

П'ятниця, 31 травня 2024 11:05

Чи достатньо мати витяг із ЦНАПу або «Резерв+» замість військово-облікового документа: відповідь ТЦК

Тишківка. 31 травня. «Громада». До законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про правовий режим воєнного стану» внесено зміни.
Так, у період проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, і пред’являти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК та СП або поліцейського. Ця норма набула чинності 18 травня, а за її невиконання передбачене накладення штрафу від 17 000 до 25 500 гривень.

Про це в інтерв'ю «Телеграф» розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін, інформує «Громада».

Але потрібно розуміти, наголошує він, що ні витяг зі ЦНАПу, ні застосунок «Резерв+» не є військово-обліковими документами.

«Для призовників таким документом є посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов'язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення. Крім того, постановою Кабміну №559 затверджено нову форму військово-облікового документа, який, звісно, також може мати при собі громадянин», – зазначив Істомін.

Раніше йшлося про те, що витяг з ЦНАПу про оновлення даних має і печатку, і підпис, тобто він має юридичну силу. Але це не стосується виїзду громадян за кордон.

 

Переглянуто 198 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол