USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 29 травня 2024 09:36

Bloomberg повідомив, який месенджер став ключовим інструментом для поширення російської дезінформації

Тишківка. 29 травня. «Громада». Месенджер Telegram став для прокремлівських акаунтів одним із ключових інструментів для поширення дезінформації, спрямованої на підрив підтримки України.

Про це повідомляє «Громада» з посиланням на агентство Bloomberg.

Зазначається, що російські спецслужби почали використовувати Telegram для вербування дрібних злочинців, щоб ті здійснювали диверсії у європейських столицях.
Європейських чиновників найбільше обурює те, що Telegram не є непідзвітним. Для них боротьба з фейками стала одним із пріоритетів напередодні червневих виборів на всьому континенті. Попри свій регуляторний вплив на інформацію у Мережі, вони практично безсилі контролювати Telegram.

«Дезінформація поширюється в Telegram відкрито й абсолютно безконтрольно, — сказала Bloomberg прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас.

За її словами, запити на видалення небезпечного контенту часто залишаються без відповіді.

«Ми знаємо, що зі схожими проблемами стикаються й інші країни-члени», — зауважила Каллас.

Bloomberg пише, що типова російська пропагандистська кампанія спирається на низку онлайн-технологій. До них належать пости в соціальних мережах, статті в державних ЗМІ, сфабриковані новини, що імітують вигляд легітимних вебсайтів, а також анонімні коментарі на реальних сайтах
За даними агентства, Telegram функціонує як «центральний вузол у цій системі», який пропагандистські групи використовують для поширення свого контенту в активних соціальних спільнотах з метою донесення своїх наративів до ширшої аудиторії.
Згідно з внутрішньою оцінкою ЄС, основними темами російської дезінформації є війна проти України, конфлікт на Близькому Сході, імміграція, зміна клімату та майбутні вибори до Європейського парламенту.
Кількість дописів на ці теми від неперевірених джерел на всіх платформах зросла більш ніж удвічі з початку травня — у порівнянні з початком року, коли подібних матеріалів публікувалося до 20 тисяч щодня.
Заборона Telegram в Україні: що відомо
25 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація».
Його ініціатори запропонували впровадити регулювання платформи Telegram.
Один з авторів законопроєкту народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин сказав, що парламент може заборонити представникам держорганів та органів місцевого самоврядування мати офіційні акаунти у соцмережах, які уніфікують, як непрозорі.
27 березня під час форуму Kyiv Stratcom Forum 2024 начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявляв, що месенджер Telegram є проблемою для України з точки зору національної безпеки. За його словами, Telegram часто завдає руйнівного ефекту всередині країни.

 

Переглянуто 117 разiв
Категорія: Суспільство
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол