USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 28 вересня 2022 10:13

Осіння сонливість: які продукти можуть допомогти

Тишківка. 28 вересня. «Громада».  Восени багато людей відчувають сонливість та апатію. З чим пов’язаний цей стан та які продукти допоможуть його подолати.

Про це розповідає «Pixel inform», передає «Громада».

Осіння сонливість, відчуття безпричинної втоми та апатія часто бувають пов’язані з нестачею вітамінів в організмі, особливо вітаміну D.

Поширена історія – люди влітку перестають приймати вітаміни, вважаючи, що вони не потрібні. В основному сезонна осіння слабкість буває пов’язана з дефіцитом вітаміну D. Людина переконана, що якщо влітку сонця багато, то вітамін D обов’язково накопичиться. Відмова від вітаміну призводить до дефіциту якраз ближче до осені, і починається осіння нудьга. Водночас відбувається зміна гормонального фону: кількість сонячного освітлення скорочується, і синтез серотоніну зменшується. Все це в комплексі призводить до проблем і апатії.

Підбадьоритися протягом дня може допомогти кава, але важливо правильно вибирати час для її вживання. Кава – хороший стимулятор, якщо його не багато. Якщо людині кава допомагає в підйомі тонусу, то одна-дві чашки окремо від основних приймання їжі – цілком приємний і правильний спосіб. Але коли каву починають пити занадто багато, тим більше з цукром, молоком і під час їжі – це вже не дуже гарна історія.

Підвищити тонус і дати додаткову енергію може шоколад. Однак з користю вживати ці ласощі можна лише в невеликих кількостях. Кладемо п’ять грамів за щоку і розсмоктуємо, не запиваючи гарячою водою. Це позитивно вплине, допоможе мозку – дасть тонус, енергію і задоволення серотоніном. А якщо ми починаємо шоколадом приносити собі задоволення у великих кількостях, припустимо, сіли пити чай і пів плитки з’їли, – це вже проблема.

 

Переглянуто 124 разiв
Категорія: Культура і освіта
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол
Сучасна бізнес література

Суші Джан в Кропивницькому