USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Понеділок, 27 листопада 2023 08:46

Засипало: як виїхати зі снігу

Тишківка. 27 листопада. "Громада". Один з природних сюрпризів, якими може “порадувати” нас зима – засипаний снігом автомобіль. Причин декілька, але результат один: на водія чекають фізичні вправи, пов’язані з відкиданням снігу. Спроби перекласти цю роботу на двигун машини часто приводять до ускладнення ситуації. Тож як не перетворитися у двірника остаточно?

Інформує "Громада", посилаючись на auto.24tv

Сніг на машині та навколо неї може бути різним – мокрим, сухим, твердим від ущільнення вітром. До того ж причини сніжної завали навколо авто можуть бути різними. Тож спочатку розкажемо про ситуації, коли засипання машини снігом можна уникнути.

- Щоб відкопати машину з-під снігу, потрібно мати інструмент. Лопата доречна, але не в контакті з лакофарбовим покриттям.
- Не полінуйтеся поставити авто в гараж або під навіс (якщо він є, звісно) – розчистити потім виїзд біля воріт буде простіше, ніж прибрати сніг з даху, капота та вікон, та ще й з-під бамперів та коліс.
- Ще одне рішення, не для всіх, але ефективне – підземний паркінг. Напередодні снігопаду пригадайте, чи немає поряд підземного гаража або стоянки, куди можна попроситися на добу.
- Не ставте машину на тому боці вулиці, де незабаром може проїхати прибиральна машина, що утворює нездоланний для ваших коліс сніговий бордюр.
- Коли починається заметіль, спробуйте обрати місце у дворі або вздовж вулиці, яке добре продувається вітром і де машини не замітає снігом.
Якщо машину засипало снігом
Певно, варто нагадати, що взимку після опадів до машини з дому треба виходити завчасно. Адже вам доведеться долати створені стихією перешкоди до запланованого початку поїздки. При цьому треба мати бадьорий настрій і деякий інвентар: в одній руці лопату, в іншій - щітку або як мінімум віник. Відповідно, для швидшого розв'язання питання треба дотримуватись певного порядку дій:
- Не намагайтеся відразу виїжджати з місця: це майже напевне призведе до буксування і ще глибшого закопування машини.
- Є сенс спочатку розчистити доступ до водійських дверей, щоб запустити двигун і почати прогрівати салон – а вже потім ставати до прибирання снігу ззовні машини.
- Дуже бажано, щоб при відкриванні дверей сніг з даху не потрапляв до салону – висушити сидіння і килимки взимку дуже непросто.
- Прибираючи сніг з машини, скидайте його туди, де він не заважатиме руху машини.
- На землі треба перш за все прибрати сніг перед колесами, і чим довшими будуть доріжки перед кожним, тим краще. Якщо машина має стартувати не по прямій, а з поворотом, від снігу мають бути чистими всі траєкторії, по яких підуть всі чотири колеса. Не варто сподіватись, що машина подолає глибокий сніг силою свого двигуна.
 - Якщо на парковці тісно і відстань між машинами невелика, прибирати сніг треба особливо ретельно, адже буксування в такій ситуації часто закінчується торканням сусідньої машини.
- На засніженій парковці починайте рушати з місця лише з прогрітим двигуном, бо на холодному моторі більше ймовірність забуксувати або отримати занос.
Безпека взимку
Іноді у запалі боротьби за звільнення машини на парковці ми забуваємо, що сніг у повітрі, на машині та на дорозі крім іншого, суттєво вливає на безпеку руху. Адже він змінює видимість та поведінку машини на дорозі. Тому важливо вчасно зробити ще кілька дій:
- Очистити світлові прилади, у першу чергу фари. Якщо поворотники, габарити та стоп-сигнали скрізь шар білого снігу хоч якось будуть видні, то заліплені снігом фари практично втрачають працездатність.
- Очистити усі вікна. Не слід думати, що сніг остаточно зійде зі скла на ходу – засніжене вікно може вам знадобитися раніше.
- Дочекатися, поки прогріється скло усіх вікон і з них піде уся волога. Запотівання найчастіше трапляється саме під час опадів, коли скло холодне. Якщо запотівання хоча б одного скла виявиться на ходу, це може завершитися аварією.
- Прибрати сніг з даху. Здавалося б, він там нікому не заважає, але коли метал трохи прогріється, уся купа при першому ж гальмуванні з’їде на вітрове скло і повність перекриє огляд водієві.
- Якщо з місця паркування ви маєте відразу влитися в потік транспорту, дочекайтеся великого вікна у потоці. Не розраховуйте, що вам вдасться на засніженій поверхні (хай навіть без товстого шару снігу) різко прискоритися і вскочити між машинами, що йдуть близько одна від одної.
До зими треба готуватись. Принаймні, якщо є ймовірність хоча б раз на сезон потрапити у подібну ситуацію. Тому дуже бажано мати в багажнику лопату та надійну щітку, а у своєму водійському арсеналі – навички рушання в снігу та боротьби з буксуванням. Потренуватися можна на вільному від людей та машин майданчика після першого ж снігопаду, але краще при цьому мати з собою “інструктора” або помічника міцної статури. Ну і ту ж саму лопату.

Переглянуто 170 разiв
Категорія: Lite
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол