USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Вівторок, 08 серпня 2023 08:57

На Кіровоградщині вперше за літо зафіксували випадки сонячних та теплових ударів

Тишківка. 8 серпня. "Громада". На Кіровоградщині за два останні дні збільшилась кількість звернень за допомогою в обласний центр екстреної медичної допомоги. Вперше в регіоні зафіксували випади сонячних та теплових ударів, розповів керівник центру Олександр Ярошенко. Вважає, це пов’язано зі спекою у ці дні.

Інформує "Громада", посилаючись на Суспільне Кропивницький

Через спеку збільшилась кількість викликів "швидкої"
За два дні вихідних на Кіровоградщині збільшилась кількість звернень за медичною допомогою. Якщо порівнювати з попередніми днями – на півтори сотні, говорить керівник центру екстреної меддопомоги Олександр Ярошенко.

В центр екстреної меддопомоги щодоби поступає від 500 до 600 викликів. І в оці дні, коли спека була до 40 градусів, звернень зросло на 100-150 викликів. Збільшилась кількість інсультів. За добу маємо 10-12 випадків, а 5 серпня госпіталізували 18 людей".

Говорить, цими вихідними вперше з початку літа зафіксували 13 теплових і сонячних ударів. Якщо в людини тепловий або сонячний удар, тобто перегрів організму, фельдшери дають рекомендації телефоном і направляють бригаду в залежності від стану людини, пояснює лікарка диспетчерської служби Людмила Поліщук.

Тепловий удар можна отримати навіть в приміщенні, де не має сонця, але є висока температура. А сонячний – це коли людина довго перебуває на сонці, у неї виникає запаморочення. Можлива, навіть, втрата свідомості й підвищення артеріального тиску. Якщо хворий на вулиці, то його треба перенести в тінь, дати випити холодної води, змочити водою серветку та покласти її на лоб".

Сімдесятирічний Олександр Верба – з Онуфріївки Олександрійського району. Розповідає, 5 серпня потрапив в кардіоцентр у Кропивницький з інфарктом міокарда.

Я не подивився, що на вулиці спека та вирішив все-таки вийти на роботу. Коли їхав, то звернув увагу, що датчик в машині показує, що на вулиці температура 36 градусів. Я не думав, що для мене так все закінчиться плачевно".

Яких правил радять дотримуватись лікарі
Зі слів лікарки-кардіолога Наталії Чайки, минулого тижня до вихідних щодня госпіталізували четверо-п'ятеро пацієнтів. У суботу-неділю їх кількість подвоїлась.

Спека небезпечна для всіх людей, тому що можна отримати тепловий удар. Але для пацієнтів з серцевою-судинною патологією вона особливо небезпечна. Від спеки у пацієнтів дестабілізується тиск, тобто може різко підвищуватись або навпаки падати. Згущується кров і збільшується ризик інфарктів, інсультів і порушення ритму серця".

Говорить, під час спеки варто уникати прогулянок під сонцем, носити головний убір, пити півтора-два літри води на день, збільшити у раціоні кількість свіжих фруктів і овочів. Людям з хронічними недугами радить дотримуватися рекомендацій лікарів. Спека на Кіровоградщині останніми днями не рекордна, сказала начальниця відділу гідрометеорологічного забезпечення Валентина Лазарева.

Четвертого та п’ятого серпня максимальні температури повітря досягали 32-34 градусів, у Кропивницькому – 35 градусів. Найжаркіший день був 6 серпня – 35-37 градусів, у Кропивницькому – 38. Але це не рекорд. Максимальну температуру ми фіксували у серпні 2010 року. Тоді вона становила 38,5 – 40.5 градусів".

Максимальні 38 градусів тепла в Кропивницькому викликало надходження повітряної маси з півночі Африки.

Переглянуто 293 разiв
Категорія: Lite
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол