USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Неділя, 23 липня 2023 10:34

Євродепутати вимагають притягнути керівництво білорусі до відповідальності за злочини проти України

Тишківка. 23 липня. "Громада". Євродепутати Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії проти України ухвалили резолюцію, в який вважають за необхідне притягнути до відповідальності не лише політичне та військове керівництво росії, а й білорусі.

Інформує "Громада", посилаючись на UNN

Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії проти України розпочав свою діяльність у липні в Гаазі. Євродепутати у резолюції вимагають притягнути політичне та військове керівництво росії та білорусі до відповідальності за злочин агресії проти України, оскільки їх дії підпадають під кваліфікацію статті Римського статуту.

Хоча точний склад і методи роботи спеціального трибуналу ще належить визначити, вони повинні будуть відповідати найвищим критеріям прозорості та неупередженості; крім того, вважає, що спеціальний міжнародний трибунал повинен мати юрисдикцію для розслідування не лише володимира путіна та політичного та військового керівництва російської федерації, а й олександра лукашенка та політичного та військового керівництва білорусі, як сприятливої держави, з території й за матеріально-технічної підтримки якої російська федерація веде свою агресивну війну проти України, оскільки це підпадає під кваліфікацію злочину агресії відповідно до статті 8 bis Римського статуту", - зазначається в резолюції.

Рішення про запуск Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії проти України (ICPA) було прийнято у березні 2023 року під час конференції «United for Justice» у Львові. Тоді генеральні прокурори країн-членів спільної слідчої групи (JIT) підписали додаток до Угоди про створення JIT з питань роботи на базі Євроюсту Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії проти України. Генеральна прокуратура Україна підписала меморандум про взаєморозуміння між міністерством юстиції США та країнами-членами Спільної слідчої групи (JIT) щодо розслідування воєнних злочинів.

Переглянуто 327 разiв
Категорія: Політика
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол