USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Субота, 30 грудня 2023 08:04

В Україні оголошено велике скорочення держслужбовців з 1 січня

Тишківка. 30 грудня. "Громада". В Україні з 1 січня скорочують 20 тисяч держслужбовців. Зарплати чиновників, що залишилися, також переглянуть. У більшості вони стануть нижчими. Однак у деяких з них розмір щомісячної виплати усе ж таки буде вищим.

Інформує "Громада", посилаючись на today.ua

Таке рішення було ухвалено на засіданні уряду в п'ятницю, 29 грудня. Отже, під кінець року уряд ухвалив рішення про скорочення кількості держслужбовців. У масштабах України вирішено скоротити 20 тисяч робочих місць. Скільки з них є вакантними, а скільки доведеться скорочувати "живих" людей, поки невідомо. Крім того, Кабмін вирішив переглянути систему нарахування зарплати держслужбовцям. В оцінці їхньої праці відійшли від колишнього способу її формування. Тепер більша частина їхнього заробітку (70%) складатиметься з посадового окладу, і лише до 30% зарплати становитиме премія, а не так, як було досі.

Затверджуємо документ про нову систему оплати праці на основі кваліфікації посад та грейдів. Тепер 70% зарплати держслужбовця становитиме оклад і лише 30% премії... І це лише перший етап", - повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Вжиті заходи дозволять заощадити в системі держслужби близько 8 млрд гривень, підрахував Мінфін. Гроші, що звільнилися, спрямують на потреби Міноборони. Але при цьому деяким держслужбовцям, навпаки, збільшать зарплату. Це стосується чиновників, які працюють у зоні проведення бойових дій. Їм підвищать удвічі надбавку за роботу, а також оплачуватимуть по три посадові оклади. Однак таке підвищення зарплати поширюватиметься не на всі без винятку дні місяця, а лише на ті, в які місцевість, в якій вони працюють, зазнавала інтенсивного обстрілу. При цьому список робіт, за які буде покладено підвищену оплату, визначатиме начальник обласної військової адміністрації. Там же, в обласній військовій адміністрації, визначатимуть і список працівників, які матимуть змогу отримати підвищені виплати.

Переглянуто 248 разiв
Категорія: Політика
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол