USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Середа, 03 квітня 2024 18:36

Україна не потребує мобілізації в 500 тисяч осіб — Зеленський

Тишківка. 3 квітня. «Громада».  Україна не потребує мобілізації 500 тисяч осіб, заявив президент Володимир Зеленський. При цьому необхідну кількість він не озвучив. Також пресконференції в Києві президент подякував головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському за аудит, повідомляє Інтерфакс-Україна, передає «Громада».

«Півмільйона нам не потрібно. Я вдячний головкому за аудит. Важливо, що він знайшов сили всередині ЗСУ. Відповідна кількість, якої не було на фронті, вони на фронті будуть», — заявив він.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, скільки буде мобілізовано до Сил оборони, Зеленський зазначив, що «поки не готовий це сказати».

На цій же конференції Зеленський попередив, що російський диктатор Володимир Путін готується розпочати додаткову мобілізацію до 300 тисяч росіян до 1 червня.

Мобілізація 500 тисяч осіб в Україні

У грудні 2023 року президент Володимир Зеленський повідомив, що військове керівництво України запросило мобілізацію додаткових 450−500 тисяч осіб, що коштуватиме 500 млрд грн.

Після цього на той час головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що військові «не робили окремого запиту на цифри».

У січні 2024 року Зеленський заявив, що не бачить необхідності в мобілізації півмільйона осіб. Однак закон про мобілізацію він назвав дуже важливим як для чинних військових, так і для цивільних, яких призиватимуть до армії.

20 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль також заявив, що Україна не потребує мобілізації 500 тис. осіб. За його словами, обсяг набору нових мобілізованих може бути меншим. Цифра, як зазначив глава уряду, коригується з урахуванням ротацій, які відбуваються на передовій, і озброєння, що надходить від союзників.

У Міністерстві оборони України заявили, що з міркувань безпеки не можуть коментувати кількість мобілізованих, необхідних для залучення до Сил оборони.

29 березня Сирський заявив, що необхідність у мобілізації 500 тисяч осіб для ротацій підрозділів на фронті переглянули, цю кількість було суттєво зменшено.

 

Переглянуто 132 разiв
Категорія: Політика
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол