USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

П'ятниця, 26 серпня 2022 09:55

У ТГ затвердили проект «Поліцейський офіцер громади»

Тишківка. 26 серпня. «Громада». Вчора, 25 серпня, виконавчий комітет Тишківської сільської ради затвердив місцеву програми «Поліцейський офіцер громади», інформує «Громада».

«Керуючись ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України, з метою запобігання та припинення адміністративних правопорушень і злочинів, захисту життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, виконавчий комітет вирішив:
1. Затвердити місцеву програму “Поліцейський офіцер громади” (додається)», - йдеться в проекті рішення.

Повідомляється, що видатки, пов’язані з виконанням цієї програми, проводитимуться за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Тишківської сільської територіальної громади.
Контроль за виконанням цього рішення покладено на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій.

Місцева програма «Поліцейський офіцер громади»
1. Загальні положення та визначення проблеми, на розв'язання якої вона спрямована
Місцева програма “Поліцейський офіцер громади” (надалі - Програма) розроблена відповідно до законів України “Про Національну поліцію”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, Указу Президента “Про заходи щодо забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності” та покликана сприяти реалізації Всеукраїнського проєкту “Поліцейський офіцер громади”. Метою проєкту є тісна взаємодія поліцейського з територіальною громадою та орієнтація на її потреби.
Впроваджується новий формат роботи дільничного офіцера поліції, який передбачає його постійну присутність на території громади, більш тісну співпрацю з населенням та керівництвом територіальної громади, підзвітність громаді та додаткові функції (більший акцент на попередженні правопорушень, оформлення адміністративних матеріалів за порушення ПДР, часткова передача функцій дозвільної системи).
У Програмі передбачено комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні з метою підтримки діяльності поліцейських офіцерів громади.
Поліцейський офіцер громади - це співробітник Національної поліції, який отримує заробітну плату, має право на соціальні гарантії та пільги, як і решта поліцейських. Крім того, Національна поліція України забезпечує його одностроєм, табельною зброєю, спеціальними засобами, нагрудною камерою та планшетом. У рамках проєкту Національна поліція України також може забезпечити поліцейського офіцера громади обладнаним автомобілем (залежить від фінансування).
Поліцейський офіцер громади орієнтований на оперативне вирішення проблем щодо забезпечення належної безпеки саме своєї територіальної громади. Поліцейський офіцер громади не муніципальний поліцейський, він залишається у штаті місцевого органу поліції, який контролює законність прийнятих ним рішень. Водночас він підзвітний громаді щодо забезпечення її безпеки. Для постійної присутності поліцейського офіцера громади на території громади облаштовується службове приміщення, що належить громаді.
В основу реалізації Програми покладено принцип об'єднання зусиль органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, підприємств, організацій та установ різних форм власності, громадськості для забезпечення охорони громадського порядку та профілактики злочинності.
2. Мета Програми
Метою Програми є запобігання та припинення адміністративних правопорушень і злочинів, захист життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань.
Забезпечення ефективної підтримки органом місцевого самоврядування та населенням діяльності органів внутрішніх справ на території Тишківської сільської територіальної громади, спрямоване на підвищення загального рівня правопорядку в громаді, захист життя, здоров'я, честі і гідності населення, профілактичну роботу з попередження злочинності та забезпечення комплексного підходу до розв'язання проблем, пов'язаних з питаннями безпеки.
3. Завдання Програми
Серед основних завдань Програми:
постійна співпраця поліцейських офіцерів з громадою;
інтеграція поліції в суспільство;
задоволення безпекових потреб громадян;
ефективне та консолідоване вирішення локальних проблем громади.
Спільна реалізація проєктів, спрямованих на протидію правопорушенням, негативним явищам, та забезпечення безпеки громади.
Громада повідомляє поліцейського офіцера громади про проблеми у сфері безпеки та сприяє:
попередженню правопорушень шляхом створення таких умов, які є некомфортними та небезпечними для правопорушників;
застосуванню сучасних технологій для зниження кількості правопорушень;
створенню безпечного дорожнього середовища в громаді та протидії порушенням Правил дорожнього руху;
допомозі людям похилого віку та попередженню правопорушень щодо них;
створенню маршрутів патрулювання з урахуванням думки громади;
протидії негативним соціальним явищам (алкоголізм, наркоманія);
популяризації здорового способу життя;
профілактиці правопорушень у сфері благоустрою;
правовій освіті дітей та дорослих;
протидії жорстокому поводженню з тваринами;
розшуку зниклих дітей, дорослих, які заблукали.
4. Напрямки та заходи використання коштів
Заходами програми є матеріально-технічне забезпечення поліцейських офіцерів громади, а саме:
1. Придбання оргтехніки для роботи поліцейських офіцерів громади.
2. Облаштування кабінетів меблями.
3. Придбання канцтоварів, доступ до мережі “Інтернет”.
4. Придбання паливно-мастильних матеріалів для службового автотранспорту поліцейського офіцера громади (150 л/міс. на 1 автомобіль).
5. Придбання транспортних засобів (легкових автомобілів).

5. Фінансування Програми
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Тишківської сільської територіальної громади, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Загальний обсяг коштів, передбачених на виконання цієї програми, становить ____ млн _____тис. грн (_____________________тисяч) 00 коп.
6. Етапи виконання програми
Програма виконується протягом 2022-2023 років.
7. Очікувані результати
Виконання Програми дасть змогу:
- посилити взаємодію правоохоронних органів та органу місцевого самоврядування щодо охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю на території Тишківської сільської територіальної громади;
- активізувати участь широких верств населення у правоохоронній діяльності;
- забезпечити належну матеріально-технічну і фінансову підтримку діяльності поліцейського офіцера громади, який здійснює діяльність на території Тишківської сільської територіальної громади;
- підвищити ефективність діяльності органів внутрішніх справ;
- поліпшити стан правопорядку на території Тишківської територіальної громади, створити додаткові умови для забезпечення особистої безпеки громадян і профілактики правопорушень;
- мінімізувати злочинний вплив на молодь та підлітків, усунути причини та умови, що сприяють втягненню їх у протиправну діяльність.
8. Головний розпорядник коштів
Головним розпорядником бюджетних коштів є виконавчий комітет Тишківської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області.
9. Контроль за виконанням програми
Контроль за виконанням цього рішення покладається на постійну депутатську комісію з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій.

 

Переглянуто 638 разiв
Категорія: Політика
Оцініть матеріал
(2 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол