USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Понеділок, 18 вересня 2023 13:19

У суді в Гаазі розпочинаються слухання за позовом України проти росії

Тишківка. 18 вересня. "Громада". У Міжнародному суді ООН у Гаазі сьогодні, 18 вересня, розпочинаються слухання у справі України проти росії за звинуваченнями щодо порушення нею Конвенції про заборону геноциду.

Інформує "Громада", посилаючись на slovoidilo

Як йдеться на сайті суду, 18 та 25 вересня виступатимуть представники росії, 19 та 26 вересня – представники України. Україна подала позов до суду ООН за кілька днів після початку повномасштабного російського вторгнення. У позові йдеться, що росія зловживає міжнародним правом, заявляючи, що вторгнення виправдане «запобіганням геноциду» на сході України. Росія хоче, щоб справу було припинено, і заперечує юрисдикцію Міжнародного суду. Україна вже подолала одну перешкоду: у березні минулого року суд виніс попереднє рішення, на підставі якого зобов'язав росію негайно припинити військові дії. Суд також заслухає думки 32 інших держав, які приєдналися до позову України.

Якщо суд встановить, що дії росії не мали законного обґрунтування відповідно до Конвенції про геноцид, це рішення може стати підставою для майбутнього позову про компенсацію», – сказала спостерігачка Міжнародного суду Джульєтт Макінтайр.

Переглянуто 253 разiв
Категорія: Політика
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол