USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Понеділок, 09 серпня 2021 16:20

Розмова з головою РДА: про співпрацю з громадами, важливість вакцинації та підготовку до навчального року

Тишківка. 9 серпня. «Тишківка». Саме про вакцинування, розвиток нашої громади та інші важливі теми, ми поспілкувалися з головою Новоукраїнської районної державної адміністрації Віталієм Пастушенком під час його робочої поїздки до Тишківської сільської ради, яка відбулася минулого тижня.

«Однією з причин мого візиту до Тишківської сільської ради є доручення голови облдержадміністрації Марії Чорної здійснювати постійний моніторинг за станом організації вакцинації на території району. Зважаючи на те, що на щотижневій апаратній нараді в облдержадміністрації прозвучала інформація, що на території Тишківської громади не працює пункт щеплення, особисто вирішив проконтролювати ситуацію. Станом на 4 серпня пункт щеплення працює. Фактичний відсоток провакцинованого населення вищий, ніж поданий у статистичних звітах», - заявив очільник райдержадміністрації.

Серед інших питань, які вивчалися у ході робочої поїздки, була підготовка закладів освіти до роботи у новому навчальному році. Керівник апарату райдержадміністрації та начальник відділу освіти, культури, охорони здоров'я та спорту ознайомилися зі станом робіт та зустрілися з керівниками шкіл. Про це Ви можете почитати в наступних матеріалах на нашому сайті. 

«Ще одне питання – невиконання дохідної частини бюджету. Мав розмову з головою громади та з одним із депутатів сільської ради й висловив власне бачення щодо механізмів наповнення бюджету. Предметно поспілкувався з начальниками фінансового (Оксана Головань – ред.) і земельного (Тетяна Іщенко – ред.) відділів, а також з іншими працівниками виконавчих органів. Приємно вражений високою кваліфікацією спеціалістів та керівників», - додав очільник району.

Віталій Анатолійович і нам розповів, які механізми рекомендує всім громадам для наповнення бюджету.

«Перш за все, це підвищення орендної ставки до чинних договорів оренди. На жаль, сплачується низька відсоткова ставку земельної орендної плати. Рекомендував, зокрема, переглянути такі договори. Другий – ефективне використання вільних земель, які сьогодні не є предметом договорів оренди. Зокрема, продаж прав оренди з торгів. Є там проблемна земельна ділянка (мова про 28 гектарів – ред.), є ряд судових рішень, але є вже кінцеві судові рішення, які набрали законної сили. Рада не знала, що робити з цією землею, то я порекомендував вчинити дії з виставленням частин даної ділянки на аукціон. Потім ще порадив інші дії, пов’язані з іншими ресурсами. Зокрема, надходження податків з ПДФО: легалізація заробітної плати, підвищення орендної плати за "пайову" землю тощо», - наголосив Пастушенко.

Також він зазначив, що з керівництвом громади в нього було багато розмов про безліч напрямків.

«Я сподіваюся, що були почуті пропозиції й зазначив: якщо потрібна моя допомога, то готовий брати участь в роботі сесії й бути присутнім на засіданнях, доводити потребу наповнення бюджету ось у такий спосіб. Варто усувати неконкурентні правовідносини, які є між суб’єктами господарювання, фактично порушуючи Закон України «Про захист економічної конкуренції» - це коли навантаження на 1 гектар землі є неспівмірними між суб’єктами господарювання, які займаються одним видом господарської діяльності, але сплачують різні податки й отримують, відповідно, різне навантаження. І я зараз говорю не лише про одноосібників, а й про суб’єктів господарювання, які є в орендних правовідносинах. Можу також запевнити, якщо буде сесія сільської ради щодо підняття орендної ставки до 12%, то я готовий долучитися до обговорення. Спробую переконати депутатів і суб’єктів господарювання, що це правильний механізм прозорих правовідносин», - підсумував голова РДА.

Переглянуто 651 разiв
Категорія: Політика
Оцініть матеріал
(3 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Інтернет-магазин жіночого одягу для сну
Футбол
Сучасна бізнес література

Суші Джан в Кропивницькому