USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Вівторок, 11 червня 2024 18:43

Нарощування військової допомоги для України є невідкладним завданням, — Столтенберг

Тишківка. 11 червня. «Громада». Під час саміту у Вашингтоні лідери Північноатлантичного альянсу мають узгодити посилення ролі НАТО в наданні військової допомоги Україні та визначити довгострокові фінансові зобов’язання щодо подальшої підтримки.

Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє «Громада» з посиланням на Reuters.

«Я очікую, що НАТО візьме на себе провідну роль у координації надання обладнання та навчання, а інші союзники візьмуть на себе фінансові зобов’язання з підтримки України стільки, скільки буде потрібно. По-друге, ми займемося питаннями стримування, і союзники по кордону активізують свої зусилля щодо витрат на оборону, і я очікую, що близько двох третин наших союзників інвестують в оборону не менше 2% ВВП цього року», — із заяви Столтенберга.

Генсек нагадав, що союзники по блоку надають 99% від усієї військової допомоги, що надходить в Україну, тому є сенс, щоб саме НАТО відігравало сильну координуючу роль.

Це має запобігти затримкам і прогалинам у постачанні зброї та військового обладнання, які спостерігалися минулої зими.

Нагадаємо, наступний саміт НАТО відбудеться з 9 до 11 липня 2024 року в столиці США, Вашингтоні, і буде присвячений 75-річчю Північноатлантичного альянсу.

 

Переглянуто 260 разiв
Категорія: Політика
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол