USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Субота, 19 листопада 2022 18:21

Хвороби Саакашвілі можуть бути спричинені отруєнням

Тишківка. 19 листопада. "Громада". Третього президента Грузії, колишнього голову Одеської обладміністрації Міхеїла Саакашвілі, який перебуває у грузинській в'язниці, могли отруїти після арешту. Про це свідчать дані експертизи, заявив адвокат Саакашвілі Валерій Гелбахіані.

Інформує "Громада", посилаючись на РБК-УКРАЇНА


Наразі Гелбахіані повідомив лише, що у висновку іноземної незалежної експертизи зазначено список виявлених в організмі отруйних речовин. Подробиці, за словами адвоката, будуть оприлюднені за два дні.

Усі хвороби, які діагностують у Саакашвілі, всі симптоми можуть бути спричинені цим отруєнням. Він сам давно підозрював, що його отруїли. Інакше б його хвороби так не розвивалися", - сказав Гелбахіані.

Адвокат пояснив, що додаткове дослідження потрібне для того, аби визначити терміни, коли відбулося отруєння - під час перебування у в'язниці або після переведення Саакашвілі кілька місяців тому до клініки "Вівамед". Крім того, мати Саакашвілі Гіулі Аласанія повідомила журналістам, що йдеться про підвищений вміст важких металів - ртуті, барію, талію. Батько експрезидент Ніколоз Саакашвілі вимагає у влади Грузії перевести Саакашвілі на лікування за кордон. Представники пенітенціарної системи Грузії поки не відповіли на заяву адвоката. Раніше вони неодноразово засвідчували, що стан здоров'я експрезидент нібито не викликає особливих побоювань і йому надається вся необхідна допомога в клініці. Нагадаємо, що у 2004-2013 роках Міхеїл Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два терміни поспіль. Незабаром після відставки з посади президента він залишив країну. У 2015-2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію, а з червня 2020 року перебував на посаді голови Виконавчого комітету реформ України. Саакашвілі має українське громадянство.1 жовтня 2021 року політик повернувся до Грузії, де його відразу заарештували. Прокуратура Грузії порушила проти політика ще одну кримінальну справу за незаконний перетин кордону - на додаток до цілої низки кримінальних справ після відставки з посади президента.19 листопада 2021 року група медичних експертів, сформована омбудсменом Грузії, заявила, що через тривале голодування у Саакашвілі розвинувся небезпечний неврологічний розлад і пацієнт може впасти в кому. Після його перевели до шпиталю у Горі, потім до в'язниці у Руставі. 12 травня політика перевели на обстеження у цивільну клініку "Вівамед" у Тбілісі. Після відвідування сина у клініці мати Саакашвілі того самого дня сказала, що медики виявили у нього дев'ять хвороб. Вже на початку листопада цьогоріч в експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі, який перебуває у в'язниці, діагностували туберкульоз та деменцію.

Переглянуто 36 разiв
Категорія: Політика
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол
Сучасна бізнес література

Суші Джан в Кропивницькому