USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Четвер, 20 січня 2022 10:39

Депутати Тишківської сільради звернулися до Кабміну

 Тишківка. 20 січня. «Громада». Депутати Тишківської сільської ради одноголосно затвердили текст Звернення до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Державної  програми розвитку автомобільних доріг, інформує «Громада».

«Затвердити текст  Звернення депутатів Тишківської сільської ради до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг  загального користування державного значення на 2018-2022 роки стосовно капітального ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-12-14 Новоархангельськ - Добровеличківка - Миколаївка у 2022 році», - йдеться в проекті рішення.

Текст цього Звернення буде надіслано до Кабінету Міністрів України.

Відзначимо, раніше ідентинчне звернення зробила Добровеличківська селищна рада.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Тишківської сільської ради Кіровоградської області до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг  загального користування державного значення на 2018-2022 роки стосовно капітального ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-12-14 Новоархангельськ - Добровеличківка - Миколаївка у 2022 році

 

Ми, депутати Тишківської сільської ради Кіровоградської області, звертаємо увагу на одну із найгостріших проблем в транспортній інфраструктурі України – незадовільний стан дорожнього покриття та висловлюємо занепокоєння значної частини жителів Тишківської територіальної громади стосовно неналежної якості покриття і рівня безпеки автомобільної дороги загального користування державного значення Т-12-14 «Новоархангельськ - Добровеличківка – Миколаївка», яка пролягає через Тишківку.

Дорога Т-12-14 Новоархангельськ - Добровеличківка – Миколаївка знаходиться у катастрофічному стані. По ній не те, що їздити, ходити страшно. А заручниками ситуації є жителі населених пунктів громади, які не можуть дістатися до обласного чи районного центрів, а також водії, які нищать свої транспортні засоби. Через невідповідний стан доріг карета «швидкої допомоги» не може швидко дістатися до хворого на виклик, автобуси не курсують за графіком, «Школярики» не можуть підвезти дітей з віддалених сіл до шкіл. Як бачимо, погані дороги – це причина, яка тягне за собою цілий ряд проблем.

Саме тому, що дорожнє покриття у вкрай незадовільному стані, водії змушені обминати вибоїни, ями, виїжджаючи на зустрічну смугу, узбіччя, чим створюють аварійні ситуації.

Щодо причин погіршення стану автомобільної дороги Т-12-14 рух багатотонного транспорту, що активізувався в останні роки, і спричинив пошкодження та трансформацію дорожнього покриття, а погодні умови (спека, проливні дощі, при яких ямковий ремонт - неефективний) тільки сприяли подальшому руйнуванню уже зношеного покриття.

Відзначимо, що колеги з Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області неодноразово зверталися до Державного агентства автомобільних доріг України (далі - Укравтодор) щодо включення автомобільної дороги загального користування державного значення Т-12-14 Новоархангельськ - Добровеличківка – Миколаївка до переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення.

Відповідно до листа Державного агентства автомобільних доріг України від 02 грудня 2021 року № 4070/06-11/06-04/09-1635/08-21 фінансування будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення здійснюється відповідно до Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки (далі Програма), затвердженої  постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2018 року № 382.

Проте, фінансування на проведення капітального ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення
Т-12-14 Новоархангельськ - Добровеличківка – Миколаївка не передбачено у  завданнях і заходах  з виконання Програми.

Враховуючи викладене обґрунтування, просимо вирішити проблему безпеки й комфорту автомобілістів, пасажирів, перевізників та звичайних жителів громади, які щодня їдуть до селищ та міст за певними послугами, а також, щоб забезпечити належні умови для оперативного доїзду екстрених служб до сіл та селищ, де вони вкрай необхідні та внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2018 року № 382, доповнивши перелік завдань та заходів з виконання Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки капітальним ремонтом автомобільної дороги Т-12-14 Новоархангельськ - Добровеличківка – Миколаївка у 2022 році.

 

 

Переглянуто 562 разiв
Категорія: Політика
Оцініть матеріал
(6 Голосів)

Суші Джан в Кропивницькому