USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Неділя, 19 березня 2023 09:37

Боєприпаси для України: головне очікування від зустрічі міністрів закордонних справ та оборони ЄС назвав дипломат

Тишківка. 19 березня. "Громада". Міністри закордонних справ та оборони Європейського Союзу зустрінуться у Брюсселі у понеділок, 20 березня, напередодні зустрічі Європейської ради, яка відбудеться 23-24 березня. Обговорюватимуть військову допомогу Україні. Очікується, що буде досягнуто консенсусу про спільні закупівлі боєприпасів для українських збройних сил.

Інформує "Громада", посилаючись на FREEДОМ

Такою думкою у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ поділився надзвичайний та повноважний посол, заступник міністра закордонних справ України (2004-2005 рр.), посол України у США (2006-2010 рр.), посол України у Франції (2014-2020 рр.) Олег Шамшур.

Я думаю, що основне, чого ми можемо очікувати від зустрічі міністрів закордонних справ та оборони країн-членів ЄС, це завершення дискусії, прийняття попереднього рішення щодо надання Україні боєприпасів на суму у 2 млрд євро”, — зазначив гість ефіру.

Він нагадав, що це питання обговорювалося досить бурхливо в частині закупівель боєприпасів.

У наданні боєприпасів на 1 млрд євро із запасів країн-членів ЄС, в принципі, консенсусу було досягнуто досить швидко. Складніше йшло обговорення наступного мільярда — закупівель боєприпасів у компаній, які їх виробляють. Але, судячи з тих заяв, які були зроблені, мабуть, і з цього питання знайдено компроміс. Ми можемо очікувати, що у понеділок буде ухвалено позитивне рішення”, — вважає дипломат.

Він додав, що остаточне рішення щодо цього питання ухвалять на зустрічі наприкінці тижня керівники країн-членів ЄС. Шамшур також зазначив, що на цій зустрічі партнери України в ЄС, ймовірно, дадуть проміжну оцінку зусиллям Києва щодо євроінтеграції. Цей діалог буде важливим, оскільки вже у травні Україна очікує на проміжну оцінку виконання семи рекомендацій Європейської комісії.

Переглянуто 219 разiв
Категорія: Політика
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол