USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Вівторок, 16 квітня 2024 19:11

В України є стратегічна потреба вирощувати нішеву рослину - Мінагрополітики

Тишківка. 16 квітня. «Громада». Технології вирощування бавовника в Україні та можливість забезпечення насіннєвим матеріалом фермерів обговорили на семінарі «Вирощування нішевих культур» під головуванням першого заступника Міністра агрополітики Тараса Висоцького.

У заході взяли участь народні депутати України, представники Мінстратегпрому, Держпродспоживcлужби, Держрибагентства, Одеської обласної військової адміністрації, наукових установ, міжнародні фахівці та агровиробники, передає «Громада».

Як зазначив Тарас Висоцький, в України є стратегічна потреба вирощувати бавовну як сировину для імпортозаміщення, а також для переробки і забезпечення внутрішніх потреб. Зокрема, пропонується створити і розвивати бавовняний кластер в Одеській області. Тому важливо прийняти відповідний закон, який би дозволив завозити в Україну насіння бавовника для розвитку галузі.

Учасники семінару також ознайомилися з досвідом вирощування бавовнику підприємцями Туреччини та США.

Довідково. Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовника в Україні» №10427-1. Документом передбачається спрощення процедур ввезення та обігу на території України сортів бавовнику, передусім на період воєнного стану. Також передбачається спрощення процедури державної реєстрації сорту бавовнику без проведення кваліфікаційної експертизи.

 

Переглянуто 158 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(2 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол