USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

П'ятниця, 26 травня 2023 08:53

Споживання молока та молочної продукції знизилось на 28%

Тишківка. 26 травня. "Громада". За останній рік споживання молока та молочної продукції в Україні знизилось в середньому на 28%.

Інформує "Громада", посилаючись на agravery

Причиною послужила міграція основних споживачів – жінок та дітей, а також зниження купівельної спроможності населення на тлі війни. Про це повідомила керівниця проєкту «Гуртовий збут молока» Олена Жупінас передає MilkUa.info. За її словами, з 2019-го року в Україні спостерігалась позитивна динаміка споживання молока та незбираної молочної продукції. Однак в лютому 2022-го споживання по всіх категоріях продуктів, зокрема й твердих сирів, стрімко впало: від 18 до 20% — через міграцію населення та окупацію, ще 5−8% — через інфляцію і від 3 до 5% — внаслідок інших факторів, що негативно позначились на купівельній спроможності.

Через побоювання, що виробництво молока в Україні може знизитись, переробні компанії весь зимовий період і навіть у березні намагались утримати ціну на молокосировину в надії, що ситуація на ринку зміниться, що повертатимуться люди й споживання набілу в Україні зростатиме. Проте, затиснені в лещата обставинами переробники у квітні почали знижувати ціни. На сьогодні на внутрішньому ринку складається ситуація, коли споживання падає, але імпорт продуктів росте», — розповіла експерт.

Переглянуто 191 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(1 Голос)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол