USD -

28.05 /

27.65

EUR -

33.35 /

32.75

Понеділок, 30 травня 2022 21:02

Кіровоградщина завершує посівну з перевиконанням плану

Тишківка. 30 травня. «Громада». Аграрії Кіровоградщини, використавши власні запаси пального, змушені гуртуватися, аби закуповувати необхідні для подальшого проведення сільгоспробіт обсяги в інших європейських країнах.

Про це повідомляє «Громада» з посиланням на «AgroPortal».
Водночас дефіцит пального не зупинив сівбу, хоча й значно ускладнив, повідомила в.о. директора департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Валерія Фурманова.

«Загальна потреба області у паливно-мастильних матеріалах для проведення комплексу весняно-польових робіт становить 30 тис. т. І без сформованого господарствами та операторами ринку ще до війни певного запасу аграріям довелося б сутужно», — зазначила вона.

За оперативними даними, Кіровоградщина завершує посівну з перевиконанням плану. Зокрема, площі, відведені під ранні ярі зернові та зернобобові, зросли до 108% від прогнозованих. Так, план щодо ячменю виконано на 109%, гороху — на 106%, пшениці та вівса — на 100%. У повному обсязі вкинули у грунт і насіння гречки. Посіви сої сягають 97% від запланованих, кукурудзи на зерно — 96%, соняшнику — 93%, цукрового буряку — 89%, проса — 68%, зазначила керівник департаменту.

«Уже на 82% прогнозованих площ зростають і овочеві культури в усіх категоріях господарств. Картоплю ж посаджено стовідсотково», — додала вона.

Як запевнила Валерія Фурманова, посівна кампанія, зважаючи на погодні умови, має завершитися вже найближчими днями.

Переглянуто 180 разiв
Категорія: Агроновини
Оцініть матеріал
(0 Голосів)
  1. Новини
  2. Популярно
Збережемо Українців!
Футбол
Сучасна бізнес література

Суші Джан в Кропивницькому